قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

چگونه سرفه را کنترل کنیم؟

چگونه سرفه را کنترل کنیم؟
شناسهٔ خبر: 120384 -
اخبار سراسری
زندگی در شرایط فعلی و سبک زندگی مدرن مانند حرکت در یک ترن هوایی است که در یک چشم به هم زدن بالا و پائین می رود. در واقع ما همیشه در حال مسابقه با زمان هستیم و به سختی زمانی برای توجه به خودمان داریم و در این ماراتن روزانه، ما اغلب مریض می شویم.

به گزارش «تابناک» به نقل از سیناپرس، در این میان برخی علائم مانند سرفه می تواند موجب آسیب روال عادی زندگی شود و به همین دلیل در این گزارش به معرفی راهکارهایی برای پیشگیری از این مشکل می پردازیم.

خس خس سینه، حملات دردناک، بیماری های ریوی، سرفه های مزمن و آسم بسیاری از ما را در زندگی دچار مشکل می کند. نخستین موضوعی که باید برای اجتناب از سرفه در نظر داشت این است از مصرف غذاهای خیلی گرم یا خیلی سرد دوری کنیم. دوم اینکه مصرف امگا ۳ را فراموش نکنید زیرا به گفته متخصصین تغذیه، امگا ۳ می تواند به تسکین سرفه کمک کند.

اگر دچار سرفه های بی دلیل هستید علاوه بر کنترل صرف غذاها و نوشیدنی های بسیار گرم یا سرد، توصیه می شود سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کرده و فراموش نکنید درمان های مختلفی برای مبارزه با سرفه وجود دارد. برای نمونه بخارآب می تواند تسکین دهنده باشد. خوابیدن در شرایطی که زیر سر بلند باشد می تواند سرفه های شبانه را کاهش دهد. غرغره زرد چوبه نیز مفید است زیرا این ماده دارای خواص ضد باکتریایی است که گلو را تسکین می دهد.

عسل به همراه شیر ولرم به دلیل اثرات تسکین دهنده اش درمان خانگی مناسبی برای سرفه محسوب شده و در نهایت معجون سیر زنجبیل نیز می تواند به کاهش علائم سرفه کمک کند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات