قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

زلنسکی: پیام‌های خطرناکی دریافت می‌کنیم

زلنسکی: پیام‌های خطرناکی دریافت می‌کنیم
شناسهٔ خبر: 120361 -
اخبار سراسری
زلنسکی گفت: ما حمایت دو حزبی ایالات متحده را داریم، اما با این حال پیام‌های متفاوتی از آن‌ها درخصوص حمایت از اوکراین وجود دارند. پیام‌هایی از سوی برخی جمهوری‌خواهان دریافت می‌کنیم که بعضا پیام‌های خطرناکی هستند و از احتمال حمایت‌های کمتر از اوکراین خبر می‌دهند.

 

 

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، رئیس‌جمهوری اوکراین در راستای آنچه که "پیام‌های خطرناک از سوی برخی جمهوری‌خواهان" خواند، گفت از اینکه حمایت دو حزبی ایالات متحده را از دست بدهد، واهمه دارد.

 ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین طی یک کنفرانس خبری با رسانه‌های اسپانیایی در کی‌یف عنوان کرد: مایک پنس (معاون رئیس‌جمهوری سابق آمریکا) با ما ملاقاتی داشته و اول از همه به عنوان یک آمریکایی و بعد به عنوان یک جمهوری‌خواه از اوکراین حمایت می‌کند.

زلنسکی در ادامه افزود: ما حمایت دو حزبی ایالات متحده را داریم، اما با این حال پیام‌های متفاوتی از آن‌ها درخصوص حمایت از اوکراین وجود دارند. پیام‌هایی از سوی برخی جمهوری‌خواهان دریافت می‌کنیم که بعضا پیام‌های خطرناکی هستند و از احتمال حمایت‌های کمتر از اوکراین خبر می‌دهند.

او گفت، صرف نظر از آنکه چه کسی در انتخابات ریاست‌جمهوری بعدی آمریکا پیروز خواهد شد، حفظ حمایت‌های دو حزبی "مهم‌ترین چیز برای اوکراین" است.

موضوع ادامه کمک‌های آمریکا به اوکراین در برابر جنگ با روسیه شکافی را میان اعضای جمهوری‌خواه ایالات متحده ایجاد کرده است. در واقع نامزد‌های جمهوری‌خواه انتخابات به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ "انزوا طلبان" که شامل دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا و ران دی‌سانتیس، فرماندار ایالت فلوریدا است که معتقدند ایالات متحده بیش از اندازه در درگیری اوکراین مشارکت دارد و گروه دوم "جنگ طلبان" که شامل چندین مقام رسمی سابق دولت ترامپ می‌شوند که استدلال می‌کنند رویه تهاجمی‌تر باید علیه روسیه اتخاذ شود. در عین حال هر دو گروه هشدار هم می‌دهند که اگر به مواضع‌شان توجهی نشود، یک جنگ جهانی می‌تواند رخ دهد.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات