قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

چگونه با سرمایه‌گذاری در صندوق درآمد‌ثابت، تمکن مالی سفارت بگیریم؟

شناسهٔ خبر: 120352 -
اخبار سراسری
با آنلاین شدن صدور گواهی تمکن مالی از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، با سرمایه‌گذاری در صندوق‌های درآمد‌ثابت ضمن کسب سود بالاتر از بانک می‌توان به راحتی گواهی تمکن مالی سفارت دریافت کرد.

چگونه با سرمایه‌گذاری در صندوق درآمد‌ثابت، تمکن مالی سفارت بگیریم؟

یکی از نیاز‌های سفر به کشورهای خارجی، داشتن گواهی تمکن مالی است. راه‌های مختلفی برای اثبات تمکن مالی وجود دارد. دارایی‌های بازار‌سرمایه را نیز می‌توان به عنوان تمکن مالی ارائه داد، که این گواهی اخیرا به صورت آنلاین از طریق شرکت سپرده‌گذاری مرکزی صادر می‌شود.

برای دریافت تمکن مالی از شرکت سپرده‌گذاری مرکزی یکی از بهترین راهکارها سرمایه‌گذاری در صندوق‌های درآمد ثابت است. با این روش هم سود سرمایه‌گذاری خود را دریافت می‌کنید و هم می‌تواند گواهی تمکن مالی خود را به صورت آنلاین از سایت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی دریافت کنید.

گواهی تمکن مالی چیست؟

مهاجرت و حتی سفر کردن به سایر کشورهای جهان بدون داشتن منابع مالی ممکن نیست. خروج از کشور چه به قصد مهاجرت باشد و چه به قصد مسافرت، هزینه‌هایی را به افراد تحمیل خواهد کرد.

کشورهای مقصد تمایل دارند پیش از ورود افراد جدید به خاک خود از توانایی مالی آن‌ها برای اداره زندگی خود در طول مدت اقامت‌شان مطمئن شوند. این اطمینان از طریق دریافت گواهی تمکن مالی از مسافران کسب می‌شود.

به عبارت بهتر، گواهی تمکن مالی ثابت می‌کند که افراد منابع مالی کافی را برای اداره زندگی خود (که شامل هزینه خورد و خوراک، مسکن، پوشاک، تحصیل، رفت و آمد و سایر موارد مربوطه است) دارند. گواهی تمکن مالی یا Certificate of Financial Ability نوعی سند رسمی است که در آن دارایی فرد به همراه نرخ برابر آن با ارز مورد نظر (دلار یا یورو) و حجم ورود و خروج ارز به حساب شخص طی 6 ماه اخیر درج می‌شود. توجه داشته باشید که این گواهی باید به زبان کشور مقصد ترجمه شود.

سپرده بانکی، رایج‌ترین راه برای تمکن مالی

استفاده از سپرده بانکی و دریافت گواهی تمکن مالی از بانک، یکی از رایج‌ترین روش‌های دریافت گواهی تمکن مالی است. در این روش، شما مبلغی را که توسط وکیل مهاجرت پیشنهاد داده می‌شود را در حساب بانکی خود واریز می‌کنید. در مرحله بعد، باید به بانک مراجعه کنید و درخواستی مبنی بر صدور گواهی تمکن مالی به کارشناسان بانک ارائه دهید. پس از دریافت این گواهی، باید برای ترجمه آن اقدام کنید. در مرحله آخر، اصل گواهی و ترجمه رسمی آن را به سفارت کشور مقصد تحویل دهید.

گواهی تمکن مالی با سرمایه‌گذاری در صندوق درآمد ثابت

عملکرد صندوق‌های درآمد ثابت مانند حساب سپرده بانکی است. ریسک سرمایه‌گذاری در این نوع صندوق سرمایه‌گذاری به شدت پایین است و به همین علت می‌توان از صندوق‌های درآمد ثابت به عنوان روشی برای ارائه تمکن مالی به سفارت استفاده کرد.

در این فرآیند، شخص با مراجعه به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه و میز خدمت الکترونیک می‌تواند درخواست خود را مبنی بر دریافت گزارش صورت وضعیت دارایی به زبان انگلیسی، ارائه و نسخه الکترونیکی گواهی خود را دریافت نماید. با توجه به آنکه گواهی صادر شده فاقد مهر است، مرجع دریافت‌کننده گواهی می‌بایست به وب‌سایت انگلیسی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به آدرس https://en.csdiran.ir مراجعه نموده و در صفحه اصلی وب سایت، گزینه E-Certificate را انتخاب نماید

چرا‌ صندوق درآمد‌ثابت، روش مناسبی برای اثبات تمکن مالی است؟

صندوق‌ درآمد‌ثابت یکی از بهترین روش‌ها برای دریافت گواهی تمکن مالی است، برای نمونه می‌توان «صندوق درآمد ثابت افران» را نام برد که بازدهی سالانه حدود ۲۷ درصدی و روزشمار دارد. در ادامه برخی ویژگی مثبت این روش آورده شده است:

  • سود صندوق سرمایه‌گذاری درآمد‌ثابت از سود بانکی بیشتر است. در نتیجه از لحاظ اقتصادی نسبت به سپرده بانکی برتری دارند.
  • سرمایه‌گذاری در صندوق سرمایه‌گذاری درآمد‌ثابت ریسک پایینی دارد.
  • قدرت نقدشوندگی در این صندوق سرمایه‌گذاری درآمد‌ثابت بالا است. بنابراین دارایی شما به سرعت به وجه نقد تبدیل می‌شود.
  • درخواست صدور گواهی تمکن مالی به راحتی و با مراجعه به وب سایت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی انجام می‌شود.

فرآیند دریافت گواهی تمکن مالی از شرکت سپرده‌گذاری مرکزی

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در راستای تسریع، تسهیل و بهبود شیوه خدمت‌رسانی به سهامداران بازار سرمایه، از پروژه الکترونیکی نمودن فرایند صدور گواهی تمکن مالی رونمایی نموده است.

در این فرایند، شخص با مراجعه به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه و میز خدمت الکترونیک می‌تواند درخواست خود را مبنی بر دریافت گزارش صورت وضعیت دارایی به زبان انگلیسی، ارائه و نسخه الکترونیکی گواهی خود را دریافت نماید.

با توجه به آنکه گواهی صادر شده فاقد مهر است، مرجع دریافت‌کننده گواهی می‌بایست به­­­ وب‌سایت انگلیسی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه­ ­وجوه به آدرس https://en.csdiran.ir مراجعه نموده و در صفحه اصلی وب سایت، گزینه E-Certificate را انتخاب نماید.

در این صفحه، با وارد کردن اطلاعات درخواستی که شامل نوع گواهی، شماره ملی، شماره ارجاع درج شده در گواهی و تاریخ انتشار است، فایل مربوطه نمایش داده می‌شود. گواهی ارائه شده به صورت الکترونیکی، مورد تایید سازمان بورس و اوراق بهادار بوده و بیانگر دارایی مالی شخص در دوره زمانی یا تاریخ درج شده در آن است.

صندوق‌های درآمدثابت در انواع صدور و ابطالی و قابل معامله (ETFs) وجود دارند. صندوق‌های قابل معامله برای سرمایه‌گذاری گزینه ساده‌تری هستند. در بین این صندوق‌ها صندوق درآمدثابت افران، با توجه به بازدهی و نقدشوندگی عالی که دارد می‌تواند مناسب‌ترین گزینه برای سرمایه‌گذاری مشا باشد.

 

انتهای رپرتاژ آگهی/

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات