قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

آخرین وضعیت کیفیت هوای تهران در ۱۲ تیر ماه

آخرین وضعیت کیفیت هوای تهران در ۱۲ تیر ماه
شناسهٔ خبر: 120349 -
اخبار سراسری
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران امروز (۱۲ تیر) میانگین کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

به گزارش تابناک، بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، با توجه به عدم وزش باد مؤثر تا صبح امروز (۱۲ تیر) همراه با افزایش تردد خودروها، افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود. حاکمیت جو نسبتاً آرام در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود می‌کند همچنین با افزایش دما در ساعات بعدازظهر احتمال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن در برخی مناطق وجود خواهد داشت. 

تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت دوشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد را به دنبال دارد.

با تداوم این شرایط جوی تا صبح فردا (۱۳ تیر) همراه با افزایش تردد خودروها بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده خواهد داشت و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد را در پی دارد.  وزش باد مؤثر در طول روز تاحدودی پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل می‌کند، با این حال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن ناشی از افزایش دما در ساعات بعدازظهر سبب کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق می‌شود. 

کاهش تندی باد تا ساعات پایانی سه‌شنبه موجب افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد می‌شود.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن » با میانگین ۱۴۳ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین  ۱۱۰ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروه‌های حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه‌ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

 

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات