قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

دستگیری ۱۷ هزار نفر در حج

دستگیری ۱۷ هزار نفر در حج
شناسهٔ خبر: 120336 -
اخبار سراسری
رسانه‌های سعودی گزارش دادند که مقامات امنیتی در این کشور بیش از ۱۷هزار نفر را تا روز جمعه به دلیل تلاش برای انجام مناسک سالانه حج بدون مجوز بازداشت کرده‌اند.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، «محمد البسامی» ـ مدیر امنیت عمومی و رییس کمیته امنیت حج ـ گفت: در مجموع ۱۷ هزار و ۶۱۵ نفر دستگیر شدند که ۹۵۰۹ متخلف از مقررات سکونت، کار و امنیت مرزی و سازمان‌دهندگان ۱۰۵ کمپین جعلی حج بودند که در مناطق مختلف عربستان به دادستانی ارجاع داده شده‌اند.
 
او افزود: ۲۰۲ هزار و ۶۹۵ نفر که مجوز حج نداشتند از مبادی ورودی مکه بازگردانده شدند و ۱۲۸ هزار و ۹۹۹ خودرو فاقد مجوز ورود به مکه نیز برگشت خوردند.
 
همچنین ۳۳ نفر از افرادی که زائران فاقد مجوز حج را جابه‌جا می‌کردند، دستگیر و برای اجرای مقررات به کمیته‌های فصلی اداره کل گذرنامه در ورودی‌های مکه معرفی شدند.
 
مناسک حج امسال در حالی از تاریخ ۲۶ ژوئن تا اول جولای (۵ تا ۱۰ تیرماه) برگزار شد که بنابر اعلام مقامات عربستانی امسال شاهد بزرگترین حج در دوران پس از کرونا بودیم و در مجموع ۱.۸ میلیون نفر به این سفر رهسپار شدند.
 
پس از چند سال کاهش چشمگیر ظرفیت حج، امسال مناسک حج با شرایط قبل از کرونا برگزار شد و اولویت حج امسال با کسانی بوده که قبلاً در این مناسک مذهبی مسلمانان شرکت نکرده بودند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات