قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

ایتالیا: وضعیت در فرانسه بسیار نگران‌ کننده است

ایتالیا: وضعیت در فرانسه بسیار نگران‌ کننده است
شناسهٔ خبر: 120313 -
اخبار سراسری
گیدو کروستو وزیر دفاع ایتالیا یکشنبه گفت که وضعیت در فرانسه بسیار نگران‌ کننده است.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از خبرگزاری اِی ان اس اِی، وزیر دفاع ایتالیا که در حاشیه جشنواره جوانان فِنیکس صحبت می‌کرد، افزود: ما در کنار پاریس هستیم زیرا مدیریت این وضعیت برای دولت فرانسه دشوار است.

کروستو با اعلام حمایت ایتالیا از دولت فرانسه، خاطرنشان کرد: امیدواریم وضعیت کنونی به پایان برسد زیرا خشونتی که رخ داده نه تنها به فرانسه و نهادهای آن بلکه به بسیاری از شهروندان فرانسوی ضربه می‌زند و این موضوع قابل قبول نیست.

وزیر دفاع ایتالیا تاکید کرد: اکنون ترس سراسر فرانسه را فرا گرفته است اما این باید یک درس برای ما باشد زیرا به عقیده من، نابرابری‌هایی که در طول ۲۰ سال گذشته ایجاد شده است باید به شکلی جدی مورد توجه قرار گیرد.

کروستو تصریح کرد: من فکر می‌کنم این موضوعی است که کل اروپا باید رسیدگی به آن را در دستور کار خود قرار دهد.

به گزارش ایرنا، تازه‌ترین آمار وزارت کشور فرانسه تعداد بازداشت‌های پنجمین شب ناآرامی‌ها (شنبه شب) در این کشور را ۷۱۹ مورد اعلام کرده است.

این در حالیست که ژرال دارمنن وزیر کشور فرانسه از استقرار ۴۵ هزار پلیس و نیروی انتظامی برای کنترل ناآرامی‌ها در پنجمین شب متوالی خبر داده بود.

در حالی که پیشتر نگرانی‌هایی از کشیده شدن دامنه اعتراض‌ها و اغتشاش در فرانسه به سایر کشورهای اروپایی مطرح شده بود، پیشتر اخباری از ناآرامی‌های بلژیک و بازداشت نزدیک به یکصد نفر در این کشور در رسانه‌ها منتشر شد.

از سوی دیگر شنبه شب مناطق مرکزی شهر لوزان سوئیس نیز حوادثی مشابه با صحنه‌های خشونت شهری در فرانسه را تجربه کرد.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات