قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

لغو بزرگترین نمایشگاه هوایی روسیه

لغو بزرگترین نمایشگاه هوایی روسیه
شناسهٔ خبر: 120309 -
اخبار سراسری
سازمان‌دهندگان نمایشگاه بین‌المللی هوا و فضای روسیه (MAKS) تائید کردند که نمایشگاه هوایی که قرار بود در جولای امسال در شهر ژوکوفسکی برگزار شود، به سال ۲۰۲۴ موکول شده است.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از روزنامه مسکو تایمز، نمایشگاه هوایی ماکس از سال ۱۹۹۳ به صورت دوسالانه برگزار می‌شود و در طول سال‌ها صدها هزار بازدید کننده را به خود جذب کرده است.

امسال اولین لغو این رویداد بین المللی است که همواره با حضور ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و سایر مقامات بلندپایه این کشور برگزار می‌شود.

برگزاری نمایشگاه ماکس برای روزهای ۲۵ تا ۳۰ جولای (۳ تا ۸ مرداد) تعیین شده بود.

گزارش‌هایی مبنی بر اینکه نمایش امسال ممکن است به دلیل نگرانی‌های امنیتی لغو شود، اولین بار در اواخر ماه مه در رسانه‌های روسیه منتشر شد.

کارشناسان نظامی و هوانوردی همچنین به مسکو تایمز گفتند که جنگ در اوکراین و تحریم‌های غرب به این معنی است که نمایش امسال تنها تعداد انگشت شماری از خریداران خارجی را به خود جذب خواهد کرد و بنابراین تا حد زیادی آن را بی‌معنا می‌کند.

سازمان‌دهندگان ماکس در بیانیه‌ای که در وب‌سایت رسمی آنها منتشر شد، بدون اشاره به دلایل تعویق این نمایشگاه نوشتند: نمایشگاه هوایی ماکس نشانه بارز صنعت هوافضای داخلی بوده است و بدون شک باقی خواهد ماند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات