قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

رئیس فدراسیون ورزش های ناشنوایان خبرداد؛

رقابت ۱۶۰ ورزشکار در مسابقات دو ومیدانی کشوری ناشنوایان

رقابت ۱۶۰ ورزشکار در مسابقات دو ومیدانی کشوری ناشنوایان
شناسهٔ خبر: 120302 -
اخبار استان
تبریز - رئیس فدراسیون ورزش های ناشنوایان با اشاره به میزبانی تبریز از رقابت های قهرمان کشوری دو ومیدانی ناشنوایان، گفت: نزدیک به ۱۶۰ ورزشکار در این رقابت ها شرکت کردند.

مهران تیشه گران در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به میزبانی خوب تبریز از بیست و یکمین دوره رقابت‌های دوومیدانی ناشنوایان قهرمان کشوری و انتخابی تیم ملی افزود: تبریز همیشه در برگزاری مسابقات سربلند بوده و هست و خود بنده نیز در این ورزشگاه در سال‌های ۶۱ و ۶۲ مسابقه داده ام.

رئیس فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان با بیان اینکه از اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی و همچنین هیأت ناشنوایان استان برای برگزاری این رقابت‌ها کمال تشکر را داریم، عنوان داشت: این انتظار را از این عزیزان داریم که میزبانی مسابقات در دیگر رشته‌های ورزشی فدراسیون ناشنوایان را در تبریز برگزار کنیم.

تیشه گران با انتقاد از کمیت و حضور ورزشکاران در این رقابت‌ها خاطرنشان کرد: درست است که مدت‌ها ورزشکاران از میادین دور بودند ولی باید در این رقابت‌ها حضور داشته باشند تا استعدادهای خوبی را در سطح کشور شناسایی کنیم.

وی با بیان اینکه در بخش بانوان حدود ۷۰ ورزشکار و در بخش آقایان نزدیک به ۹۰ ورزشکار از ۱۷ استان در این رقابت‌ها شرکت کرده اند، یادآور شد: در آبان ماه سال جاری در جزیره کیش میزبان مسابقات آسیایی دو وومیدانی ناشنوایان خواهیم بود.

تیشه گران اذعان داشت: همچنین در چهار رشته جودو، فوتبال، تنیس روی میز و دوومیدانی که قرار است بیست روز دیگر در روسیه برگزار بشود تیم بفرستیم و امروز با اضافه شدن یک نفر از آذربایجان شرقی در دوومیدانی تیم ۶ نفره به این رقابت‌های جهانی خواهیم فرستاد.

وی در خصوص لغو میزبانی تبریز برای مسابقات جهانی جودو ناشنوایان توضیح داد: با توجه به اینکه ۴ ماه قبل ما این میزبانی را به فدراسیون جهانی اعلام کرده بودیم ولی فدراسیون این در خواست را رد کرد و در صورت کناره گیری قرقیزستان از میزبانی مسابقات در رشته کاراته یا تکواندو تبریز در اواخر دی ماه سال جاری میزبان یکی از این مسابقات خواهد بود.

بیست و یکمین دوره رقابت‌های دو و میدانی ناشنوایان قهرمان کشوری و انتخابی تیم ملی از نهم تا یازدهم تیرماه در تبریز برگزار شد.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات