قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

رئیس گروه پیش بینی هواشناسی آذربایجان‌شرقی:

بارش‌های رگباری در راه آذربایجان‌شرقی است

بارش‌های رگباری در راه آذربایجان‌شرقی است
شناسهٔ خبر: 120252 -
اخبار استان
تبریز- رئیس گروه پیش بینی هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: با گذر امواج دامنه تراز میانی جو و شرایط فصلی و محلی طی امروز و فردا، رگبار باران و در نواحی مستعد بارش تگرگ استان را فرا می‌ گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد امیدفر افزود: بررسی نقشه‌های همدیدی و آخرین تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد که از بعد از ظهر امروز تا یکشنبه به ویژه در ساعات عصر و شب جو استان با افزایش ابر، وزش باد گاهی نسبتاً شدید و بارش باران همراه خواهد شد.

وی با بیان اینکه این وضعیت به ویژه نواحی شمالی استان را دربر می‌گیرد، اظهار کرد: با فعالیت این سامانه دمای هوای استان طی این مدت به صورت نسبی کاهش می‌یابد.

رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: به دنبال فعالیت این سامانه، احتمال آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان آب، بالا آمدن آب رودخانه‌ها، اصابت آذرخش و بارش تگرگ در نواحی مستعد وجود دارد.

امیدفر، با اشاره به اینکه در نواحی جنوبی استان نیز احتمال خیزش یا نفوذ گرد و خاک دور از انتظار نیست، ادامه داد: احتمال رخداد تندبادهای لحظه‌ای، سقوط و یا پرتاب اجسام، خسارت به سازه‌های سبک و کاهش دید و کیفیت هوا در این نواحی وجود دارد.

وی خواستار عدم اتراق در حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها، لغو سفرهای غیرضروری و فعالیت‌های کوهنوردی، احتیاط در ترددهای جاده‌ای، محکم کردن سازه‌های سبک و عدم پارک خودروها در کنار درختان فرسوده شد.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات