قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی:

۵۰ بازارچه محلی در آذربایجان شرقی ایجاد می شود

۵۰ بازارچه محلی در آذربایجان شرقی ایجاد می شود
شناسهٔ خبر: 120234 -
اخبار استان
تبریز- معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی گفت: ۵۰ بازارچه محلی در آذربایجان شرقی با هدف فروش مستقیم و بدون واسطه ایجاد می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، تراب محمدی صبح یک شنبه در آئین اختتامیه جشنواره برداشت گل محمدی روستای عنصرود با اشاره به تبیین حقوق بشر آمریکایی، اظهار کرد: آمریکای جنایتکار هرجایی بوده سعی کرده است تا مملکت‌ها را در جهت منافع خود از بین ببرد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی در هر لحظه و هر زمان به دنبال فرصت بود تا به انقلاب ضربه بزند.

وی ادامه داد: امروز که ۴۵ سال از پیروزی انقلاب اسلامی سپری می‌شود، باز هم به دنبال فرصت هستند؛ اوایل انقلاب در تابستان سال ۱۳۶۰، شش تیر ماه ترور ناموفق رهبر معظم انقلاب، هفتم تیر ماه انفجار دفتر ریاست جمهوری و هشتم شهریور ماه شهادت شهید رجایی و باهنر و صدها جنایت دیگر را رقم زدند که ۱۷ هزار نفر از مردم ایران به دست آنها شهید شد.

وی افزود: آنها جنایت‌های مختلفی در ایران انجام دادند اما ناموفق بودند چراکه ما راه خود را شناختیم و میدانیم کجا قدم گذاشته‌ایم. امروز در جبهه مقاومت، مظلومین را با ابن جنایت‌ها آشنا کردیم و حق خود را طلب کردند و این مهم از سیاست‌های دولت سیزدهم است که در چند ماه اخیر کشورهای منطقه برای ارتباط‌گیری صف کشیده‌اند.

محمدی خاطرنشان کرد: افزایش ارتباط با دنیا از دیپلماسی موفق آیت الله رئیسی است و در بزرگترین معاهده بین‌المللی مانند شانگهای عضو می‌شویم که کمک می‌کند تا دلار از بین برود و با تحریم سر و کار نداشته باشیم و قطعاً همه اینها در سایه ایران قوی است و ایران قوی وابسته به مردم قوی است.

وی گفت: امروز میثاق مردم با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب ناگسستنی است و شکر خدا با وجود تمام مشکلات، به موفقیت می‌رسیم و دولت مردمی آیت الله رئیسی در سطح کشور و استان شبانه‌روزی به مردم خدمت رسانی می‌کنند و ثمرات و نتایج آن دیده می‌شود.

وی اضافه کرد: ۸۵ درصد گل محمدی دنیا در ایران تولید می‌شود، اما زنجیره ارزش آن به گونه‌ای است که نمی‌توانیم به هدف خود برسیم که به فرآیند زنجیره ارزش محصول برمی‌گردد.

محمدی ادامه داد: گل محمدی و تمام فراورده‌های کشاورزی اینگونه هستند، از اسانس گل محمدی در دنیا استفاده می‌کنند اما ما یا تولید نمی‌کنیم یا خام صادر می‌شود و باید روی آن سرمایه‌گذاری شده و کار کنیم تا تولیدات ما افزایش یابد و علاوه بر اقتصاد استان و منطقه اشتغالزایی نیز ایجاد شود.

وی گفت: هدف بعدی توانمند کردن شهرستان‌ها و روستاها است که دولت قصد دارد مردم تنها سرمایه‌دار این تولیدات باشند و زمانی میسر می‌شود که محصولات فراوری و تولیدات کشت افزایش یابد و محصولات کشاورزی به نحو احسن فراوری و فروخته شوند.

وی در پایان تاکید کرد: بازارچه‌های متعددی در حال بررسی هستند و در ۵۰ نقطه از استان استان، بازارچه‌های مختلفی احداث می‌شود که اگر این بازارچه‌ها احداث شوند فروش به قیمت مناسب و مستقیم انجام می‌شود که در حال برنامه‌ریزی هستیم تا به زودی ایجاد شوند و در مرحله اول ۵۰ مورد در سطح استان شناسایی شده است که تولید کننده و مصرف کننده سود کرده و جزو برنامه‌های دولت سیزدهم است.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات