قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

درگیری پلیس فرانسه با معترضان در مارسی

درگیری پلیس فرانسه با معترضان در مارسی
شناسهٔ خبر: 120203 -
اخبار سراسری
گزارش‌ها حاکی است که پلیس و معترضان فرانسوی شنبه شب در شهر مارسی درگیر شده و مقام‌های امنیتی ۱۴ معترض را بازداشت کردند.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، تصاویر و ویدیوهایی که در شبکه های اجتماعی منتشر شده است، نشان می‌دهد که پلیس ضدشورش مسلح و ستونی از خودروهای ون پلیس وارد شهر مارسی شده اند.

رسانه‌های همچنین گزارش دادند که در مرکز مارسی درگیرها و تقابل شدیدی میان پلیس و معترضان رخ داده است.

شبکه BFMTV فرانسه گزارش داد که پلیس تاکنون ۱۴ نفر را در مارسی بازداشت کرده است.

امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در پی اعتراض‌های گسترده در کشورش سفر رسمی خود به آلمان را که قرار بود روز یکشنبه آغاز شود، به تعویق انداخت.

این در حالی است که شب گذشته بیش از ۱۳۰۰ نفر از معترضان توسط پلیس فرانسه دستگیر شدند.

به گزارش ایرنا، قتل خونسردانه نائل (Nahel) نوجوان ۱۷ ساله در روز روشن به دست پلیس فرانسه و ارایه گزارش دروغ از واقعه‌ای که از آن به "آمریکایی شدن پلیس فرانسه" تعبیر شده است، فاجعه‌ای دیگر در پرونده ژاندارم‌های خشمگین این کشور ثبت و آتش خشم شهروندان فرانسوی را به عطش انتقام تبدیل کرد.

ویدئویی که از این حادثه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، نشان می‌دهد که یک افسر پلیس راننده‌ای را به زور اسلحه متوقف کرد اما زمانی که خودرو دوباره شروع به حرکت می‌کند، اقدام به شلیک کرده است. در این ویدئو صدایی به گوش می‌رسد که می‌گوید: «با گلوله‌ای در سر می‌روی.»

گستردگی اعتراض‌ها در سراسر فرانسه در واکنش به قتل موجب شده است که مکرون روز پنجشنبه دستور تشکیل یک «هسته بحران بین وزارتی» را صادر کند و رسانه‌هایی همچون روزنامه پرشمارگان «لو فیگارو» این سوال را مطرح کنند که آیا فرانسه به فضای «جنگ داخلی» تبدیل می‌شود؟

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات