قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

مفتی عمان خواستار تحریم کالاهای سوئدی شد

مفتی عمان خواستار تحریم کالاهای سوئدی شد
شناسهٔ خبر: 120201 -
اخبار سراسری
شیخ «احمد بن حمد الخلیلی» مفتی عمان به هتک حرمت قرآن کریم در سوئد واکنش نشان داد و از مسلمانان جهان خواست که کالاهای سوئدی را تحریم کنند.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از پایگاه خبری «الخلیج اونلاین» وی افزود: مسلمانان در شرق و غرب جهان باید با این جنایت مقابله کنند و کمترین کاری که باید در برابر این جنایت بزرگ انجام دهند، تحریم کامل تولیدات و کالاهای سوئدی است.

مفتی عمان همچنین همه طرف‌های اسلامی اعم از دولتی، نهادها یا هر مسلمانی را که معاملات تجاری و مالی با سوئد دارد، به لغو این معاملات دعوت کرد.پیشتر برخی رهبران پاکستان نیز همزمان با ادامه محکومیت‌ها علیه اقدام شیطانی سوزاندن قرآن در سوئد و موج انزجار از این عمل شنیع در جهان اسلام خواستار تحریم کالاهای سوئد شدند.

عبدالعلیم خان سیاستمدار ارشد و رئیس حزب استحکام پاکستان پویش تحریم کالاهای سوئدی را در شبکه اجتماعی توییتر را آغاز کرد و پس از آن هشتگ تحریم کالاهای سوئدی به ترند اول در پاکستان تبدیل شد.

هتک حرمت به قرآن کریم و سوزاندن کتاب مقدس مسلمانان توسط یک افراطی سوئدی در بیرون مسجد اصلی شهر استکهلم ، موجی از محکومیت را در میان کشورهای مختلف اسلامی و غیر اسلامی به دنبال داشته است.

در سال های اخیر برخی از کشورهای اروپایی و به خصوص حوزه اسکاندیناوی صحنه تعدی و هتک حرمت مقدسات مسلمانان بوده است. در سایه حمایت پلیس سوئد، راست گرایان افراطی اقدام به آتش زدن قرآن کریم کرده و اعتراض های مسلمانان نیز با سرکوب روبرو شده است.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات