قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

پیاده‌روی خانوادگی به مناسبت عید غدیر خم در تبریز برگزار می‌شود

پیاده‌روی خانوادگی به مناسبت عید غدیر خم در تبریز برگزار می‌شود
شناسهٔ خبر: 120195 -
اخبار استان
تبریز-شهردار تبریز از برگزاری رویداد پیاده‌روی خانوادگی همزمان با عید بزرگ غدیر خم خبر داد و گفت: شهرداری تبریز به مناسبت عید غدیر خم و دهه ولایت و امامت، برنامه‌های گسترده‌ای دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، یعقوب هوشیار با اعلام این خبر اظهار کرد: شهرداری تبریز با پیش‌بینی برنامه‌هایی متنوع، در تکاپوی گرامیداشت و برگزاری شکوهمند بزرگترین عید مسلمانان و شیعیان برآمده است.

هوشیار با اشاره به برگزاری رویداد بزرگ پیاده روی خانوادگی با مشارکت شهرداری و شورای اسلامی شهر تبریز تصریح کرد: برای نخستین بار به مناسبت گرامیداشت عید بزرگ غدیر خم برنامه پیاده‌روی خانوادگی در دو مسیر و با برنامه‌های متنوع و مختلف پیش بینی شده است.

وی افزود: این رویداد بزرگ در دو مسیر برپا خواهد شد که مسیر نخست شامل میدان شهید بهشتی تا مصلی اعظم امام خمینی (ره) و مسیر دوم میدان فجر (باغ گلستان) تا مصلی اعظم امام خمینی (ره) خواهد بود.

شهردار تبریز ادامه داد: این مراسم ساعت ۱۸ روز پنج شنبه -۱۵ تیرماه- در مبداهای مشخص شده در دو مسیر آغاز خواهد شد و در طول مسیر نیز ۱۰ نقطه جهت اجرای برنامه‌های نورافشانی پیش بینی شده است.

هوشیار از اجرای برنامه‌های مختلف و متنوع فرهنگی، مذهبی و… در طول مسیر این رویداد بزرگ پیاده روی خبر داد و گفت: مناطق دهگانه، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه شهرداری تبریز با برپایی نمایشگاه‌های مناسبتی و ویژه در این دو مسیر همراه شهروندان تبریزی خواهند بود.

وی یادآور شد: اجرای برنامه توسط گروههای فرهنگی برجسته، برپایی ایستگاه‌های صلواتی و… از دیگر بخش‌های این رویداد بزرگ خواهد بود.

شهردار تبریز همچنین خاطرنشان کرد: در انتهای این برنامه که در محل محوطه مصلی اعظم امام خمینی (ره) برپا خواهد شد، به قید قرعه از میان شرکت کنندگان برای ۱۴ نفر هزینه سفر به کربلای معلی و برای ۱۴ نفر نیز دوچرخه اهدا می‌شود.

هوشیار با دعوت از کلیه شهروندان تبریزی برای حضور در این رویداد بزرگ فرهنگی و ورزشی گفت: شهرداری تبریز با گرامیداشت اعیاد بزرگ و مهم شیعیان تلاش دارد همواره در کنار مردم بوده و برای ترویج روحیه نشاط و شادابی اقدام کند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات