قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

ریزش ۹ هزار و ۵۰۰ واحدی شاخص بورس

ریزش ۹ هزار و ۵۰۰ واحدی شاخص بورس
شناسهٔ خبر: 120167 -
اخبار سراسری
بازار سهام اولین روز هفته را با ریزشی ۹۵۰۰ واحدی به پایان رساند و به ارتفاع ۲ میلیون ۱۴۳ هزار واحدی رسید.


به گزارش تابناک، بازار سهام اولین روز کاری هفته را پیرو متاثر از اخباری که مبنی بر افزایش نرخ خوراک پتروشیمی‌ها در روز‌های گذشته منتشر شده بود، همچنان با ریزش آغاز کرد؛ بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی ۹ هزار و ۵۰۰ واحدی به ۲ میلیون و ۱۴۳ هزار واحد رسید، همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز با رشدی بسیار جزئی را تجربه کرد و به ارتفاع ۷۴۶ هزار واحدی رسید.

گفتنی است سه نماد «فولاد»، «تاپیکو» و «نوری» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «خاور»، «هرمز» و «بپاس» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «شهر»، «وبملت» و «خودرو» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «نیان»، «عالیس» و «زفجر» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ ۱۰ تیر ماه ۱۴۰۲، مبلغ ۵ هزار میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود ۳۰۰ میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند.

در بازار امروز ۱۷۰ نماد در محدوده مثبت و ۲۳۴ نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس ۱۷۵ نماد در محدوده مثبت و ۱۳۳ نماد در محدوده منفی معامله شدند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات