قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

موشک نقطه زنی که برای روسیه دردسرساز شده

موشک نقطه زنی که برای روسیه دردسرساز شده
شناسهٔ خبر: 120148 -
اخبار سراسری
موشک های Storm Shadow که انگلیس به اوکراین داده است با دقتی تقریبا نقطه زن اهداف خود را هدف قرار می دهند و عملیات روسیه را به هم می ریزند.

به گزارش تابناک، روزیاتو نوشت: به گفته سازنده موشک سایه طوفان، MBDA، این موشک هوا به هوا بردی بیش از ۱۵۵ مایل (۲۵۰ کیلومتر) داشته و برای پرواز در ارتفاع پایین پس از پرتاب به منظور فرار از شناسایی توسط دشمن طراحی شده است.
MBDA می گوید که یک سیستم هدف یاب مادون قرمز داخلی به این موشک اجازه می دهد تا اهداف برنامه ریزی شده را برای یک حمله دقیق شناسایی کند. به گزارش وال استریت ژورنال، برد این موشک به این معنی است که می تواند به طور چشمگیری فراتر از توان لانچرهای مشهور و تحسین شده HIMARS که از سوی آمریکا به اوکراین فرستاده شده اند، حمله کند در حالی که موشک های آمریکایی برای حفظ برد حدوداً ۵۰ مایلی (۸۰ کیلومتری) اصلاح شده اند تا اوکراین نتواند با آن ها خاک اصلی را هدف قرار دهد.

موشک نقطه زنی که برای روسیه دردسرساز شده

والاس در ادامه تصریح می کند که تاثیر Storm Shadow بر ارتش روسیه در اوکراین عمدتاً حول محور لجستیک و همچنین فرماندهی و کنترل این کشور بوده است. وزیر دفاع به پارلمان بریتانیا گفته که نیروهای روسیه پس از آنکه سال گذشته توسط HIMARS مورد حمله قرار گرفتند، با خارج کردن گره های فرماندهی و کنترل خود از محدوده برد این موشک ، خود را با این موشک قدرتمند تطبیق دادند.

او گفته است: «به همین دلیل است که آتش سوزی های عمیق [در خاک روسیه] اهمیت پیدا کردند» و از متحدان اوکراین خواست تا تجهیزات دوربرد بیشتری در اختیار این کشور قرار دهند. بریتانیا در ماه مه اعلام کرد که تعداد نامعلومی از موشک های Storm Shadow را به اوکراین خواهد فرستاد.

به گزارش رویترز، اوکراین اعلام کرده که تا پایان ماه جاری میلادی از این موشک با موفقیت ۱۰۰ درصدی در حمله استفاده کرده است. در مقابل، روسیه اعلام کرده که دو فروند از این موشک ها را رهگیری کرده است. به گزارش تلگراف، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه روز پنجشنبه اوکراین را به استفاده از این موشک ها برای حمله به پل چونهار متهم کرد. این پل یک مجرای کلیدی است که منقطه خرسونِ تحت کنترل روسیه را به کریمه متصل می کند.

موشک نقطه زنی که برای روسیه دردسرساز شده

اوکراین بلافاصله مسئولیت این حمله را که آسیب قابل توجهی به این پل وارد کرد را بر عهده نگرفت. اما به نوشته این روزنامه، یک سخنگوی دفاعی – اطلاعاتی اوکراین با تایید تلویحی مسئولیت اوکراین در هدف قرار دادن پل چونهار، قول “بیشتر از این” را داد.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات