قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور:

بانک جامع اموال منقول راه‌اندازی می‌شود

بانک جامع اموال منقول راه‌اندازی می‌شود
شناسهٔ خبر: 120013 -
اخبار سراسری
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از راه‌اندازی بانک جامع اموال منقول با هدف هویت‌دار کردن و ثبت اموال با ارزش برای استفاده از امتیاز آنها به‌ویژه در تأمین وثیقه در دادسراها و محاکم خبر داد.


به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، حسن بابایی روز پنجشنبه اظهارداشت: هویت‌دار کردن اموال منقول مردم همچون طلا، فرش و سایر اموال با هدف ارزش‌گذاری و ثبت آنها، کمک زیادی به مردم در شرایط مختلف می‌کند.

وی افزود: اموال منقول بعد از ثبت می‌تواند به عنوان وثیقه‌های با ارزش مشخص، به عنوان تأمین وثیقه در محاکم و دادسراها مورد بهره برداری قرار گیرد و علاوه بر کاهش سرقت، نقش مهمی نیز در کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها ایفا می‌کند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، اعتبارسنجی اشخاص حقیقی و حقوقی و قابلیت استناد پذیری اموال منقول را از دیگر مزایای ثبت آن‌ها در این بانک جامع عنوان کرد.

بابایی اظهار داشت: تاکنون ثبت اموال منقول فقط منحصر به خودرو، کشتی و هواپیما بود و اکنون در دوران تحول و تعالی قوه قضائیه در صدد هستیم در آینده نزدیک با استفاده از ظرفیت وزارت «صمت» و دستگاه‌های مرتبط، نقل و انتقال این اموال را در یک چهارچوب قانونی در آینده نزدیک فراهم کنیم تا جامعه از مزایای متعدد این کار بهره‌مند شود.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات