قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

مسئول معاونت تربیت بدنی سپاه عاشورا:

آموزه های دینی سرلوحه فعالیت های ورزشی سپاه است

آموزه های دینی سرلوحه فعالیت های ورزشی سپاه است
شناسهٔ خبر: 119996 -
اخبار استان
تبریز- مسئول معاونت تربیت بدنی سپاه عاشورا با اشاره به تاکید رهبر انقلاب در خصوص تهذیب نفس و ورزش، گفت: آموزه های دینی سرلوحه همه فعالیت های ورزشی این معاونت است.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی حیدرپناه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با توجه به اینکه همه فعالیت‌های ورزشی در فرهنگ و سبک زندگی تأثیرگذار است تلاش داریم مباحث تربیتی و آموزه‌های دینی را نیز در کنار فعالیت‌های ورزشی در قالب‌های فرهنگی لحاظ کنیم.

وی توجه به سند اعتلای بسیج در خصوص ورزش در راستای ارتقای توانمندی و آمادگی جسمانی بسیجیان را از مهم‌ترین رویکردهای تربیت بدنی سپاه عاشورا عنوان و بیان کرد: در این راستا ۶۸ گردان بیت المقدس و ۱۹ گردان کوثر در سطح نواحی دوره‌های مختلف ورزشی، امدادی و … را فراگرفته اند.

حیدرپناه برگزاری جشنواره‌های ورزشی را از دیگر برنامه‌های تربیت بدنی سپاه عاشورا خواند و افزود: جشنواره صعود تخصصی کوهنوردی در این راستا در شهرستان‌ها در دو بخش آقایان و بانوان برگزار شده که هفته آینده صعود تخصصی بانوان با حضور ۳۰ نفر از برگزیدگان این صعودها به قله میشو برگزار خواهد شد.

وی همچنین از برگزاری صعود تخصصی در بخش آقایان استان‌های شمالغرب به میزبانی آذربایجان شرقی را از اهم برنامه‌های تربیت بدنی سپاه استان نام برد.

حیدرپناه توجه به استعدادیابی، استعداد پروری و نخبه پروری را جزو مهم‌ترین اولویت‌های تربیت بدنی سپاه عاشورا برای معرفی آنها به لیگ‌ها برشمرد و ادامه داد: در رشته تنیس روی میز نوجوانان تیم سپاه عاشورا بین لیگ نوجوانان حرفی برای گفتن دارد و در رشته والیبال نیز دو نفر به لیگ نوجوانان معرفی شده است.

وی همچنین از فعالیت ۱۸ پایگاه استعداد یابی در تربیت بدنی سپاه عاشورا خبر داد و گفت: با تعاملی که با اداره ورزش و جوانان آذربایجان شرقی داریم افراد مستعد این پایگاه‌ها به هیأت‌های ورزشی استان معرفی و در ان ها فعالیت دارند.

مسئول تربیت بدنی سپاه عاشورا همچنین ایجاد اطلس ورزشی استان را برای ثبت اطلاعات بسیجیان ورزشکار از دیگر اقدامات شناسایی و ساماندهی بسیجیان ورزشکار عنوان و بیان کرد: شناسنامه ورزشی بسیجیان سه هزار و ۲۰۰ پایگاه استان در این سامانه ثبت شده است.

حیدرپناه افتتاح مسابقات کاراته با حضور دوهزار و ۱۷۴ کاراته کار در راستای کنگره ۱۰ هزار شهید آذربایجان شرقی را از دیگر برنامه‌ها دانست و گفت: در این آئین از خانواده شهدای ورزشکار و نخبگان ورزشی نیز تجلیل شد.

مسئول معاونت تربیت بدنی سپاه آذربایجان شرقی رکاب زنی ۲۰۰ دوچرخه سوار استان را به مناسبت سوم خرداد از مسجد غریبلر تبریز به سمت مزار شهدای گمنام پارک موزه دفاع مقدس، مسابقات شنا رزمندگان و جانبازان و همایش ۱۰ هزار نفری پیاده روی خانوادگی با حضور مدیران استانی در ائل گلی تبریز و دیدار از خانواده شهید عبدالهی و عدالت اکبری از شهدای ورزشکار مدافع حرم را از دیگر برنامه‌های این معاونت در سه ماهه نخست امسال برشمرد.

حیدرپناه اضافه کرد: همچنین تیم هیأت موتورسواری و دوچرخه سواری سپاه عاشورا همزمان با سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) از مصلی تبریز تا حرم امام راحل رکاب زدند که در مسیر با رسیدن به شهرها و روستاها برنامه‌های مختلف فرهنگی اجرا و با اهدای تندیس شهدا از خانواده شهدا تجلیل کرده، سپس به مناسبت دهه کرامت نیز با تولیت صحن جمکران و حضرت معصومه (س) نیز دیدار و تندیس شهدا را به آنها اهدا کردند.

وی افزود: ورزشکاران بسیجی نواحی استان در رشته‌های ورزشی تیراندازی با تفنگ بادی، تیر و کمان، کاراته، جودو، ووشو، متورسواری، دوچرخه سواری، شنا و … فعالیت دارند و اقدامات مؤثری در این رشته‌ها صورت گرفته که از آن جمله می‌توان به توانمندسازی ورزشکاران رشته تیرانداری به مربی گری سراجی و کیقبادی اشاره کرد.

حیدرپناه به فعالیت ۶۰۰ پایگاه تابستانی در محلات مختلف آذربایجان با استفاده از ظرفیت ورزشی محلات پرداخت و گفت: تلاش شده است با تسهیل گری در این راستا با شهرداری و اماکن دیگر و همچنین یکصد ورزشگاه و سوله ورزشی سپاه استان برنامه‌های ورزشی متنوعی برای اوقات فراغت نوجوانان، جوانان و عموم مردم از زیرساخت‌های ورزشی داشته باشیم.

مسئول تربیت بدنی سپاه آذربایجان شرقی همچنین به برگزاری کنگره ۱۰ هزار شهید استان در آبان ماه اشاره و اظهارداشت: اجلاسیه شهدای ورزشکار با حضور ۱۰ هزار نفر از خانواده شهدای ورزشکار پیش از برگزاری کنگره در مصلای امام خمینی (ره) تبریز برگزار می‌شود.

حیدرپناه رونمایی از کتاب زندگی نامه شهدای ورزشکار با عنوان «آئین فتوت، مرام نامه شهدا» را از دیگر برنامه‌های این معاونت در راستای کنگره ۱۰ هزار شهید اعلام و بیان کرد: در این کتاب زندگی نامه و خاطرات ۲۵۸ شهید ورزشکار استان منتشر خواهد شد که تاکنون کار نشر نیمی از این کتاب انجام شده است.

وی حمل تندیس شهید باکری از گلزار شهدای وادی رحمت تبریز تا گلزار شهدای کرمان و مزار شهید سلیمانی و اهدای آن به خانواده شهید سلیمانی و تجلیل و دیدار از خانواده شهدای کرمان را از برنامه‌های هیأت موتورسواری سنگین معاونت تربیت بدنی سپاه عاشورا در آستانه برگزاری کنگره ۱۰ هزار شهید اعلام کرد.

وی تعامل با اداره ورزش و جوانان برای برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی سی و ششمین تور دوچرخه سواری آذربایجان، برگزاری مسابقات فوتبال چهارجانبه تیم‌های فوتبال باشگاهی عراق، آذربایجان، تراکتور و استقلال، کوه پیمائی گردان‌های بیت المقدس و کوثر و مرحله نهایی جشنواره بازی‌های بومی محلی بانوان را از دیگر برنامه‌های ورزشی کنگره شهدا نام برد.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات