قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

قطری‌ها در بندر دیر بوشهر اسکله می‌سازند

قطری‌ها در بندر دیر بوشهر اسکله می‌سازند
شناسهٔ خبر: 119980 -
اخبار سراسری
فرماندار شهرستان دیر استان بوشهر گفت: برای رفت و آمد کشتی های بزرگ تجاری، سرمایه‌گذاران قطری در این شهرستان یک اسکله کانتینری می‌سازند.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، یونس باربرز شامگاه چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به این که بندر دیر نزدیکنرین بندر تجاری ایران به کشور قطر است، سطح مبادلات تجاری این بندر با قطر در حال افزایش است.

وی افزود: دولت سیزدهم با درک موفقیت تجاری بندر دیر به عنوان نزدیک ترین مسیر ارتباطی دریایی با قطر، به تجهیز زیرساخت‌های این بندر اقدام کرده که سرعت و کیفیت تجارت را از این بندر تسهیل کرده است.

فرماندار دیر تصریح کرد: با بازدید هیات سرمایه‌گذاری قطری از زیرساخت‌های این بندر، به زودی با همکاری ایران، ساخت یک اسکله کانتینری به طول یک‌هزار و ۴۰۰ متر با عمق ۱۲ متر برای رفت‌وآمد کشتی‌های بزرگ تجاری در کنار اسکله موجود انجام می‌شود.

باربرز ادامه داد: این اتفاق بزرگی برای بندر دیر است که با همکاری سرمایه‌گذاران قطری ساخت یک اسکله مدرن با صرف میلیاردها دلار انجام می‌شود.

باربرز گفت: با ساخت این اسکله بزرگ، بندر دیر به نمایندگی از ایران به عنوان دروازه دادوستد بازرگانی میان کشورهای اورآسیا و کشورهای حاشیه خلیج فارس قرار می گیرد که در ابعاد داخلی سبب افزایش ایجاد اشتغال، کارآفرینی، رونق گمرک، صادرات، ترانزیت کالا و تجارت می شود ضمن این که توسعه همه‌جانبه شهرستان دیر با اقتصاد دریا محور را به دنبال دارد.

وی ادامه داد: در ابعاد خارجی نیز می‌تواند به ارتقا مبادلات با کشورهای همسایه در حوزه تجارت دریایی کمک کند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات