قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

ثبت‌نام افراد فاقد شناسنامه اینترنتی شد

ثبت‌نام افراد فاقد شناسنامه اینترنتی شد
شناسهٔ خبر: 119957 -
اخبار سراسری
رئیس سازمان ثبت احوال کشور از راه اندازی سامانه الکترونیکی جهت ثبت‌نام فاقدین شناسنامه خبر داد و گفت: ثبت‌نام این افراد با راه‌اندازی سامانه الکترونیکی http://faghedin.sabteahval.ir صورت می‌گیرد.  

به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم، هاشم کارگر؛ معاون وزیر و رئیس سازمان ثبت احوال کشور درباره تخصیص شناسه و صدور کارت موقت برای فاقدین شناسنامه اظهار کرد: با توجه به رویکرد‌های دولت سیزدهم و وزیر کشور مبنی بر تعیین تکلیف افراد فاقد شناسنامه، سازمان ثبت احوال کشور در سال ۱۴۰۱ با مهیا کردن زیرساخت‌های لازم، اختصاص شناسه واحد برای ایرانیان فاقد شناسنامه را در دستور کار خود قرار داد.
 
وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون به منظور تسهیل امور شهروندان، ثبت‌نام این افراد با راه‌اندازی سامانه الکترونیکی http://faghedin.sabteahval.ir صورت می‌گیرد، گفت: این امر به منظور شناسایی، صدور کارت موقت و در نهایت تعیین تکلیف افراد فاقد شناسنامه با هدف استفاده از خدمات اجتماعی در راستای تکالیف دستورالعمل مقابله با فقر مطلق و کمک به ایجاد سازو کار‌های قانونی برای ارائه خدمت به این افراد و کاهش هزینه‌های حاکمیتی صورت گرفته است.
 
معاون وزیر کشور افزود: تا پیش از راه‌اندازی این سامانه بیش از ۱۱ هزار پرونده در ادارات کل ثبت احوال استان‌ها تشکیل و به این افراد شناسه اختصاص یافته است که حدود پرونده بررسی و تعیین تکلیف شده‌اند و برای سایر افراد کارت شناسایی موقت صادر شده است.
 
معاون وزیر و رئیس سازمان ثبت احوال کشور ادامه داد: رسیدگی به درخواست‌ها مطابق قوانین و مقررات و در صورت لزوم طرح در شورای تأمین شهرستان‌ها به انجام خواهد رسید و تلاش بر آن است که تأیید یا رد تابعیت ایرانی این افراد و تعیین تکلیف پرونده‌های آنان در سریع‌ترین زمان ممکن به انجام رسد.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات