قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

برخورد قاطع پلیس با مخدوش کنندگان پلاک خودرو

برخورد قاطع پلیس با مخدوش کنندگان پلاک خودرو
شناسهٔ خبر: 119909 -
اخبار سراسری
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز از برخورد قاطع پلیس با مالکان خودروهایی که اقدام به مخدوش کردن پلاک خودرو می کنند، خبرداد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۹۱ دستگاه وسیله نقلیه متخلف توقیف شد.

 

به گزارش تابناک به نقل از خبرآنلاین ، سرهنگ حمداله رحمتی پور گفت: طی این مدت پرونده ۳۱ راننده متخلف خودرو و ۲ راکب موتورسیکلت به مراجع قضایی ارجاع شده است.

او افزود: پلاک مهمترین مشخصه شناسایی وسیله نقلیه بوده و اعمال هرگونه تغییر در ارقام و مشخصات آن افزون بر تخلف راهنمایی و رانندگی، طبق ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی "جرم" تلقی شده که ضوابط مرتبط با آن در قانون مجازات اسلامی ،آیین نامه راهور و جدول تخلفات رانندگی تعیین شده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز گفت: چنانچه وسیله نقلیه به هر دلیلی فاقد پلاک و یا پلاک مخدوش و ناخوانا باشد، از طریق دوربین و یا تیم های پلیس شناسایی و برخورد قانونی لازم اعم از اعمال قانون، توقیف در پارکینگ و معرفی به مراجع انتظامی و قضایی صورت گرفته و دادگاه می تواند از ۶ ماه تا یک سال مجازات حبس تعیین کند.

او افزود: هدف پلیس اجرای قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی ،توسعه انضباط ترافیکی پایدار و برخورد با تخلفات رانندگی و همچنین پیشگیری از سایر جرایم مرتبط است.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات