قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

پیش بینی سازمان هواشناسی برای ۶ استان و دریای عمان

پیش بینی سازمان هواشناسی برای ۶ استان و دریای عمان
شناسهٔ خبر: 119834 -
اخبار سراسری
سازمان هواشناسی برای ۶ استان در روز‌های آینده رگبار و رعد و برق پیش بینی کرد.


به گزارش تابناک، سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح زرد از ناپایداری‌های فصلی (مانسون) و رشد ابر‌های همرفتی به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب، رگبار باران، رعدو برق، در برخی نقاط تگرگ، وزش باد شدید گاهی همراه با گردوخاک از چهارشنبه تا پنجشنبه (۷ و ۸ تیر) خبر داد.

این شرایط جوی روز چهارشنبه در نیمه‌جنوبی سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، ارتفاعات شمال و شرق هرمزگان و پنجشنبه در نیمه‌جنوبی سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، ارتفاعات شمال و شرق هرمزگان و شمال استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی پیش‌بینی می‌شود.

بر اثر این مخاطره جوی احتمال طغیان رودخانه‌های فصلی، احتمال آبگرفتگی معابر، لغزندگی جاده‌ها، احتمال جاری شدن روان‌آب، صاعقه، در نواحی مستعد خیزش گردوخاگ، کاهش دید، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلو‌های تبلیغاتی و احتمال شکستن درختان کهنسال پیش‌بینی می‌شود.

سازمان هواشناسی برای کاهش آسیب‌ها و مخاطرات ناشی از این شرایط جوی اجتناب از اسکان در بستر مسیل‌ها، احتیاط در گذر از حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در سفر‌های برون شهری، احتیاط در فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابجایی عشایر، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌رو‌ها را توصیه می‌کند.

این سازمان همچنین با صدور هشدار نارنجی از افزایش سرعت وزش باد به‌ویژه باد جنوب شرقی تا محدوده ۳۰ نات و افزایش ارتفاع امواج بین ۲ تا ۳ متر در سواحل استان سیستان و بلوچستان با تاکید بر نواحی شرقی دریای عمان از اواخر وقت سه‌شنبه تا اواخر وقت شنبه (۶ تا ۱۰ تیر) در دریای عمان، منطقه ساحلی و دور از ساحل استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

این سازمان همچنین با صدود هشدار سطح زرد از وزش باد نسبتا شدید جنوب شرقی تا حداکثر ۲۶ نات و افزایش ارتفاع موج تا حداکثر ۱.۵ متر از صبح چهارشنبه تا اواخر وقت شنبه (۷ تا ۱۰ تیر) در تنگه هرمز، دریای عمان و خلیج فارس، مناطق ساحلی و دور از ساحل استان هرمزگان خبر داد.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات