قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی تاکید کرد؛

ضرورت صرفه جویی و اصلاح الگوی مصرف در بخش آب و برق

ضرورت صرفه جویی و اصلاح الگوی مصرف در بخش آب و برق
شناسهٔ خبر: 119824 -
اخبار استان
تبریز- نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی بر ضرورت صرفه جویی و اصلاح الگوی مصرف در بخش آب و برق استان تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در دیدار جمعی از مدیران صنعت آب و برق استان به مناسبت هفته صرفه جویی آب گفت: مصرف بهینه آب و برق همواره باید مورد توجه جدی قرار گیرد و اینکه در سال گذشته قطعی برق و آب نداشتیم به معنای این نیست که بیشتر مصرف کنیم بلکه باید درست مصرف کنیم تا دچار مشکل نشویم.

وی گسترش ساخت نیروگاه را از اولویت‌های این صنعت دانست و گفت: نیروگاه‌های موجود جوابگوی مصرف نیست لذا نیاز است در این بخش توسعه قابل توجهی داشته باشیم.

وی همچنین خدمت به ملت ارزشمند ایران اسلامی را بسیار واجب و مهم برشمرد و گفت: به لطف خدا گشایشی از نظر ارتباطات با کشورهای مختلف و دیپلماسی اقتصادی کشور شده و انشاالله که این گشایش را در سفره مردم دیده ببینیم چرا که اقدامات شایسته دولت نسبت به آینده امیدوار کننده است.

اسماعیل زاده مدیرعامل برق منطقه‌ای آذربایجان هم با بیان اینکه برق قابل ذخیره سازی نیست و باید تنظیمی بین تولید و مصرف باشد گفت: ظرفیت تولید برق استان ۲۱۰۰ مگاوات و مصرف ما ۲۳۸۰ مگاوات است لذا نیاز است از استان‌های همجوار برای جبران کسری برق اقدام کنیم.

غفارزاده مدیرعامل آب منطقه‌ای استان نیز گفت: وضعیت بارش آبی استان برابر سال قبل است اما در این زمینه از میانگین دراز مدت ۱۷ درصد عقب هستیم.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات