قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

هشدار نارنجی بارندگی برای ۳ استان کشور

هشدار نارنجی بارندگی برای ۳ استان کشور
شناسهٔ خبر: 119812 -
اخبار سراسری
سازمان هواشناسی برای نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و شرق هرمزگان هشدار نارنجی بارندگی صادر کرده است.

به گزارش «تابناک» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان هواشناسی، امروز برای نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و شرق هرمزگان ، رگبار، تگرگ، رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی شده است.

بر اساس این هشدار در این استان‌ها، احتمال سیلابی شدن رودخانه‌ها، آبگرفتگی معابر، صاعقه، شکستن درختان فرسوده و سقوط اشیاء از ارتفاع وجود دارد.

هموطنان در این مناطق از توقف در حاشیه رودخانه‌ها، صعود به ارتفاعات و ایستادن در کنار ساختمان‌های نیمه کاره و درختان فرسوده خودداری کنند.

هشدار زرد وزش باد و گردوخاک

در شمال سیستان و بلوچستان، خوزستان و ایلام نیز باتوجه به پیش بینی وزش باد شدید و گردوخاک، هشدار زرد صادر شده است.

در مناطق مذکور، کاهش کیفیت هوا، کاهش شعاع دید، احتمال خسارت به تجهیزات شهری و برون شهری (از جمله سقوط بنر، تابلو‌های تبلیغاتی، داربست‌ها و سازه‌های موقت)، احتمال سقوط اشیاء از ارتفاع و احتمال شکستن نهال‌ها و درختان کهنسال وجود دارد.

هموطنان به ویژه بیماران قلبی تنفسی، افراد سالخورده و کودکان از تردد‌های غیرضرور خودداری کنند. احتیاط در تردد‌های جاده‌ای، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، احتیاط در فعالیت‌های عمرانی، احتیاط در عبور و مرور و عدم پارک خودرو در حاشیه ساختمان‌های نیمه کاره و درختان کهنسال از دیگر توصیه‌های سازمان هواشناسی به هموطنان در این استان هاست.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات