قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

بشار اسد: بازگشت آوارگان سوری نباید سیاسی شود

بشار اسد: بازگشت آوارگان سوری نباید سیاسی شود
شناسهٔ خبر: 119804 -
اخبار سراسری
رئیس جمهور سوریه در جریان دیدار با معاون دبیرکل سازمان ملل بر ضرورت عدم سیاسی کاری در پرونده بازگشت آوارگان سوری به کشورشان تاکید کرد.

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر از العهد، «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه در جریان دیدار با «مارتین گریفیتس» معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه تاکید کرد که نباید مسأله بازگشت آوارگان سوری به کشورشان، سیاسی شود.

وی در ادامه افزود: باید تمام تلاش‌ها برای حمایت از طرح‌های مربوط به بازگشت آوارگان سوری به کشورشان به کار گرفته شود. این موضوع باید همچنان در چارچوب‌های انسانی و اخلاقی باقی بماند.

اسد در جریان این نشست تصریح کرد: بازگشت امن آوارگان سوری به کشورشان هدف والای نظام حاکم سوریه است اما این روند نیازمند مهیا شدن شرایطی نظیر بازسازی ساختمان‌های آسیب دیده در روستاها و شهرهایی است که آوارگان سوری قصد دارند به آنجا بازگردند.

وی اضافه کرد: باید روند خدمات رسانی و ساختمان‌های مربوط به ارائه خدمات به آوارگان سوری، به حالت اولیه خود بازگردند و شرایط برای بازگشت آنها به خانه و کاشانه خود مهیا شود.

رئیس جمهور سوریه تاکید کرد که نهادهای نظام حاکم در این کشور، اقدامات زیادی برای مهیا کردن زمینه بازگشت آوارگان سوری به کشورشان اتخاذ کرده و برای تأمین امنیت و شرایط باثبات بعد از بازگشت آنها تلاش می‌کنند.

از سوی دیگر معاون دبیرکل سازمان ملل در این دیدار طرح این سازمان را برای مرحله آتی در خصوص پروژه‌های حمایتی در سوریه ارائه داد و بر تقویت تلاش‌ها در راستای مهیا کردن شرایط مناسب برای بازگشت آوارگان سوری به کشورشان تاکید کرد.

«فیصل المقداد» وزیر خارجه سوریه نیز در این نشست در خصوص دستاوردهای همکاری‌های مشترک میان سوریه و آژانس‌های وابسته به سازمان ملل در زمینه‌های بشردوستانه به ویژه بعد از زلزله ویرانگر سوریه، رایزنی کرد.

وزیر خارجه این کشور تاکید کرد که روند سیاسی کردن بازگشت آوارگان سوری به کشورشان باید متوقف شود.

گریفیتس نیز از مقامات سوریه بابت تلاش‌های بشردوستانه آنها و ارسال کمک‌های لازم به مناطق مختلف سوریه بدون تبعیض قدردانی کرد.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات