قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

پکن: منافع اقتصادی کشورهای جهان در هم تنیده شده

پکن: منافع اقتصادی کشورهای جهان در هم تنیده شده
شناسهٔ خبر: 119803 -
اخبار سراسری
لی کیانگ نخست‌وزیر چین با بیان اینکه منافع اقتصادی کشورهای جهان در هم تنیده شده است، گفت: پکن قاطعانه با سیاسی شدن مسائل اقتصادی مخالف است.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از سی ان بی سی، نخست‌وزیر چین روز سه‌شنبه در سخنرانی خود در جلسه عمومی افتتاحیه چهاردهمین اجلاس سالانه موسوم به «قهرمانان جدید» که به عنوان مجمع تابستانی داووس نیز شناخته می‌شود، بر لزوم همکاری جهانی در زمینه تجارت و رشد اقتصادی تاکید کرد.

این گردهمایی برای اولین بار از زمان شیوع بیماری کرونا به صورت حضوری از سه‌شنبه تا پنجشنبه (۶ تا ۸ تیر) در تیانجین چین برگزار می‌شود.

نخست‌وزیر چین در ادامه سخنان خود یادآور شد: همانطور که می‌دانید، برخی در غرب اصطلاحاتی از قبیل «کاهش وابستگی‌ها» و «ریسک‌زدایی» را تبلیغ می‌کنند اما من می‌گویم این دو مفهوم گزاره‌های نادرستی هستند.

وی با بیان اینکه جهانی شدن اقتصاد، اقتصاد جهانی را به یک اقتصاد یکپارچه تبدیل کرده است که در آن منافع همه کشورها به طور تنگاتنگی در هم تنیده شده است، گفت: کشورها از راه اقتصاد خود به یکدیگر وابسته و مرتبط هستند.

لی با اشاره به اینکه چین بزرگ‌ترین شریک اقتصادی برخی از کشورها و از بزرگ‌ترین شرکای تجاری بسیاری از دیگر کشورهای جهان است، تاکید کرد: ما می‌توانیم موفقیت یکدیگر را فراهم کنیم.

وی در پایان تاکید کرد: کشورهای جهان برای جلوگیری از سوء تفاهم باید گفت وگو و ارتباطات را تقویت کنند.

به گزارش ایرنا، مجمع تابستانی داووس با حدود ۱۵۰۰ شرکت کننده از موسسات فعال در حوزه تجارت، دولت، جامعه مدنی و سازمان های بین المللی و دانشگاهیان در تیانجین چین برگزار می‌شود.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات