قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

ایران از حاکمیت ملی روسیه حمایت می‌کند

ایران از حاکمیت ملی روسیه حمایت می‌کند
شناسهٔ خبر: 119786 -
اخبار سراسری
روسای جمهور ایران و روسیه با تاکید بر لزوم همکاری و هماهنگی بین کشورهای منطقه برای حل مشکلات فی مابین، حضور نیروهای فرامنطقه‌ای در قفقاز را تهدیدی برای همه کشورهای این منطقه عنوان کردند.


به گزارش تابناک، سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور اسلامی ایران در گفت‌وگوی تلفنی با ولادیمیر پوتین  رئیس‌جمهور روسیه گفت: جمهوری اسلامی ایران از حاکمیت ملی روسیه حمایت می‌کند.

وی با بیان اینکروسیهه حضور نیروهای فرامنطقه‌ای را تهدیدی برای همه کشورهای منطقه می‌دانیم، اظهار داشت: با حساسیت و جدیت تحولات در منطقه قفقاز را دنبال می‌کنیم و معتقدیم مناقشات در قفقاز باید با نقش‌آفرینی کشورهای منطقه حل و فصل شود.

ولادیمیر پوتین  رئیس‌جمهور روسیه نیز ضمن تبریک فرارسیدن عید سعید قربان، با ارائه گزارشی از شورش مسلحانه اخیر در این کشور، اظهار داشت: روسیه در مقابل این شورش با قدرت عمل کرد.

پوتین با اشاره به شرایط در قفقاز، بر تبعات منفی اقدامات نیروهای فرامنطقه‌ای در این تحولات و لزوم حل و فصل مشکلات فی‌ مابین از طریق همکاری و هماهنگی کشورهای همسایه تاکید کرد.

روسای جمهور ایران و روسیه همچنین با مرور روابط دوجانبه اقتصادی و تجاری بر اجرای سریع توافقات تاکید کرده و مدل همکاری تهران- مسکو در حوزه کریدور شمال- جنوب را نمونه‌ای موفق برای تعامل دو کشور عنوان کردند که قابل تعمیم به سایر حوزه‌ها می‌باشد.

تقویت روند آستانه در خصوص سوریه از دیگر محورهای مورد تاکید طرفین بود.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات