قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

توقیف بنز ۱۲ میلیاردی در تاکستان

توقیف بنز ۱۲ میلیاردی در تاکستان
شناسهٔ خبر: 119766 -
اخبار سراسری
جانشین فرمانده انتظامی استان قزوین از کشف خودرو بنز قاچاق با ارزش تقریبی ۱۲۰ میلیارد ریال در شهر تاکستان خبر داد.

به گزارش تابناک، سرهنگ داود عبدالمالکی در گفت‌وگو با تسنیم  اظهار داشت: ماموران انتظامی تاکستان حین گشت‌زنی در حوزه استحفاظی یک دستگاه خودرو مرسدس بنز فاقد پلاک را در حال تردد و دور دور مشاهده و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

وی در ادامه افزود: ماموران در بررسی‌های اولیه و استعلام از سامانه پلیس مطلع شدند که خودروی مذکور با پلاک گذر موقت وارد کشور شده و در حال حاضر فاقد هرگونه مدارک مثبته گمرکی است.

جانشین فرمانده انتظامی استان قزوین با بیان اینکه خودرو مورد نظر توقیف و به پارکینگ منتقل شده است تصریح کرد: کارشناسان ارزش خودروی توقیف شده را در حدود 120 میلیارد ریال برآورد کرده اند که در این راستا یک متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.

سرهنگ عبدالمالکی مبارزه با قاچاق را یکی از مهمترین ماموریت‌های مجموعه انتظامی قلمداد کرد و ادامه داد: امروزه تنگ شدن عرصه برای فعالیت قاچاقچیان به واسطه تلاش‌های شبانه‌روزی پلیس است.

 

علیرضا حسن‌پور مدیرکل تعزیرات حکومتی قزوین اظهار داشت: یک تریلر نفتکش حاوی 30 هزار لیتر نفت گاز در شهرستان بویین زهرا کشف و پرونده‌ای جهت رسیدگی در تعزیرات حکومتی تشکیل شد. 

وی اضافه کرد: با توجه به گزارش واصله، بررسی های به عمل آمده و مدارک موجود، اتهام راننده تریلر مبنی بر خرید و حمل سوخت گازوئیل، بدون رعایت تشریفات قانونی، عدم ارائه اسناد و مدارک، محرز شد که طی آن علاوه بر ضبط سوخت به نفع دولت، متهم به پرداخت 13 میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شد. 

حسن‌پور یادآور شد: تعزیرات حکومتی با هر گونه اخلال در نظام اقتصادی به ویژه قاچاق فرآورده های نفتی، طبق قانون با شدت و خارج از نوبت رسیدگی می کند.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات