قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

فرماندار شبستر:

مدیران ادارات و بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات اشتغال همکاری کنند

مدیران ادارات و بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات اشتغال همکاری کنند
شناسهٔ خبر: 119760 -
اخبار استان
شبستر- فرماندار شبستر با اشاره به اهمیت موضوع مهار تورم و رشد تولید خواستار پیگیری جدی دستگاه‌ها در جهت ایجاد اشتغال پایدار شد و گفت: مدیران ادارات و بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات همکاری کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مطهری ظهر دوشنبه در نشست گروه کاری بازار کار شبستر، ضمن تاکید بر تداوم اعطای تسهیلات به بخش صنعت، کشاورزی و خدمات خواستار همراهی و تعامل بیشتر مدیران بانک‌ها در موفقیت و به ثمر رساندن این هدف بزرگ وموثر شد.

در این جلسه که با محوریت جذب تسهیلات اشتغال برگزار شد، فرماندار شبستر تصریح کرد: کلیه دستگاه‌های متولی اشتغال و بانک‌های عامل در امر اشتغالزایی و جذب تسهیلات حوزه اشتغال نهایت همکاری و مساعدت را بعمل آورند.

رئیس کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان شبستر به دستگاه‌های اجرایی تاکید نمود: جهت جذب صددرصدی اعتبارات تسهیلات بند ب تبصره ۱۶ و اعتبارات مربوط به مشاغل خانگی تلاش نمایند.

فرماندار شهرستان شبستر با بیان اینکه برای رسیدن به مسیر توسعه باید زیرساخت‌های سرمایه گذاری را فراهم آوریم، افزود: دستگاه‌های اجرایی باید برای رفع موانع سرمایه گذاری و رسیدن به توسعه باید با سرمایه گذاران ارتباط تنگاتنگ داشته باشند.

مطهری تصریح کرد: تنها جذب اعتبار ملاک نیست، بلکه هدف اصلی از جذب بیشتر این تسهیلات ایجاد اشتغال پایدار و رشد تولید است و کمیته نظارت برای پیگیری مستمر و به سرانجام رساندن این طرح‌ها بر اساس آئین نامه تشکیل شده و در طول مسیر پرداخت آن نظارت کنند تا این طرح‌ها بدون انحراف و منجر به اشتغال پایدار شوند.

رئیس گروه کاری بازار کار شهرستان شبستر بر تعیین تکلیف شدن پرونده‌های در دست بررسی و معرفی شده به بانک‌ها تاکید کرد و افزود: دستگاه‌های تخصصی و بانک‌های عامل ارزیابی کلی از طرح‌ها را انجام دهند و با حفظ عدالت در تقدم و تاخر طرح‌ها، پروژه‌های دارای توجیه و با کیفیت را معرفی، تصویب و پرداخت حمایت کنند.

فرماندار شبستر رؤسای بانک‌ها را به تسهیل در فرآیند تسهیلات فراخواند و تصریح نمود: توجه به مزیت‌های نسبی از جمله ظرفیت‌ها و پتانسیل شهرها و روستاها از اولویت کاری ما است. لذا بررسی موانع ایجاد اشتغال و تولید جزو وظایف اعضای کارگروه است تا دستگاه‌های اجرایی و مرتبط نظرات کارشناسی خود را به منظور رفع موانع تولید در این کارگروه مطرح نمایند.

وی همچنین با انتقاد از موانع دست و پاگیر و زائد نظام بانکی از مدیران بانک‌های عامل شهرستان خواست با استفاده از اختیارات خود زمینه خدمت رسانی و جلب رضایت مردم را فراهم کنند.

در این نشست ابراهیم ایمانالی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شبستر با تاکید بر اینکه نظر کارشناسی اعضا این کارگروه موجب ایجاد اشتغال پایدار و جذب تسهیلات و سرمایه گذاری بخش خصوصی در توسعه شهرستان می‌شود اظهار داشت: تسهیلات پرداختی به متقاضیان در دو بخش بند ب تبصره ۱۶ و مشاغل خانگی موجب ایجاد اشتغال پایدار شود.

دبیر گروه کاری بازار کار شهرستان شبستر پیگیری مصوبات کارگروه اشتغال را یکی از اهداف این کارگروه عنوان کرد و خاطر نشان نمود: بررسی آمار اشتغال ایجاد شده دستگاه‌های مختلف در شهرستان و مقایسه با درصد تعهد آن دستگاه، رفع موانع و مشکلات موجود جهت تحقق میزان تعهد پرداخت تسهیلات و روان سازی آن از مهمترین مواردی است که دستگاه‌های اجرایی باید در اولویت خود قرار دهند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات