قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

فرماندار تبریز:

رسانه‌ها بسترساز توسعه در کشور هستند

رسانه‌ها بسترساز توسعه در کشور هستند
شناسهٔ خبر: 119734 -
اخبار استان
تبریز- فرماندار شهرستان تبریز با تاکید بر اینکه رسانه‌ها بسترساز توسعه در کشور هستند، گفت: نقش و جایگاه رسانه‌ها در ارتقا و پیشرفت جامعه و آگاهی‌بخشی به مردم انکارناپذیر است.

به گزارش خبرنگار مهر، یونس فاتح صبح دوشنبه در دیدار با اعضای هیأت مدیره و بازرسان خانه مطبوعات و رسانه‌های آذربایجان شرقی افزود: رسانه‌ها باید به عنوان موتور محرکه توسعه جوامع با هموار ساختن مسیر توسعه، در راستای توسعه پایدار و فراگیر حرکت کنند.

وی با اشاره به اینکه رسانه‌ها طلایه داران جبهه آگاهی و چشم بینا و زبان گویای مردم می‌باشند، ادامه داد: رسانه‌ها بایستی به رسالت اصلی خود در راستای بازسازی اعتماد شهروندان توجه بیشتری داشته باشند،.

فاتح با بیان اینکه نقش فرهنگ سازی و اجتماعی سازی در ذات یک رسانه نهفته است، گفت: رسانه‌ها به عنوان بازوان قدرتمند از طریق مختلف می‌توانند در پیشرفت جامعه کمک کنند.

وی خاطرنشان کرد: با گسترش فضاهای جدید اطلاع رسانی و بسترهای علمی گوناگون به نظر می‌رسد اصحاب رسانه بایستی بیش از گذشته اهتمام ویژه ای برای آشنایی با فناوری‌های جدید داشته باشند.

فرماندار شهرستان تبریز با اشاره به عرصه هوش مصنوعی در دنیای کنونی، اظهار کرد: پیدایش و بروز چنین بستری نیازمند آشنایی هر چه بیشتر روزنامه نگاران از این عرصه و تبیین و موشکافی آن بین شهروندان است.

وی تاکید کرد: البته این امر نیز نباید فراموش شود که در تمامی عرصه‌ها، شاخص برای اهالی رسانه که همان بازگویی حق و حقیقت است؛ نمایان است؛ همچنان که در پس واقعه کربلا حضرت زینب (س) به عنوان یک رسانه اقدام به جهاد تبیین کرد و با روایت شهادت مظلومانه سیدالشهدا، یزید و دستگاه امویان را رسوا کرد.

وی گفت: خبرنگاران امروز نیز بایستی با اتکا به اهل بیت وظیفه خطیر اطلاع رسانی و جهاد تبیین را بر عهده بگیرند و با شناساندن سره از ناسره بتوانند تمام قد در مقابل دستگاه‌های تبلیغاتی یزیدیان زمانه ایستادگی کرده و پرچم اسلام ناب محمدی را برافراشته نگه دارند.

گفتنی است، در این دیدار اعضای هیأت مدیره خانه مطبوعات نیز بر استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای برای کمک به حل مشکلات شهرستان تاکید کردند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات