قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

رگبار باران و رعد و برق در جنوب کشو

رگبار باران و رعد و برق در جنوب کشو
شناسهٔ خبر: 119718 -
اخبار سراسری
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار و رعد و برق در جنوب کشور و احتمال آبگرفتگی معابر همچنین افزایش دما در نوار شمالی ایران خبر داد.

به گزارش «تابناک»، صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (۵ و ۶تیر) در برخی نقاط استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان وقوع رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.   

وی افزود: سه‌شنبه بارش در جنوب استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و شمال و شرق هرمزگان شدت می‌یابد و طغیان رودخانه‌ها و آبگرفتگی معابر در این مناطق پیش‌بینی می‌شود. 

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۷ و ۸ تیر) در ارتفاعات شمالی هرمزگان رگبار و رعد و برق رخ خواهد داد. 

وی ادامه داد: طی دو روز آینده در ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود. در این مدت در شرق کشور به‌ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید و گردوخاک خواهیم داشت.  

ضیاییان در ادامه گفت: دمای هوا در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در نوار شمالی کشور افزایش می‌یابد. 

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا ( ۶ تیر) صاف همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید، در بعضی ساعت‌ها غبار رقیق و افزایش محسوس دما با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد و روز چهارشنبه( ۷ تیر) صاف و در بعضی ساعت‌ها غبار رقیق و در بعد از ظهر افزایش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. 

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۵ و ۶ تیر) اهواز با دمای ۴۷ و ۴۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۱۰ و ۱۲ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند. 

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات