قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

معاون اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی خبرداد؛

تلف شدن یک قلاده خرس قهوه‌ای در هوراند

تلف شدن یک قلاده خرس قهوه‌ای در هوراند
شناسهٔ خبر: 119714 -
اخبار استان
تبریز- معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: یک قلاده خرس قهوه‌ای در شهرستان هوراند براثر برخورد با خودرو تلف شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، داود غنی پور اظهار داشت: این حادثه به علت کم توجهی راننده خودرو در سه راهی روستای مینجاب هوراند اتفاق افتاد.

غنی پور گفت: در پی گزارش مأموران انتظامی محور هوراند به آبش احمد بلافاصله همکاران به محل اعزام و متأسفانه با لاشه یک قلاده خرس قهوه‌ای حدود ۲ ساله که بر اثر برخورد با وسیله نقلیه نامعلوم در محل تلف شده بود مواجه شدند.

وی با بیان اینکه لاشه به وسیله دامپزشک معاینه و علت مرگ برخورد با وسیله نقلیه تشخیص داده شد، افزود: پس از تهیه نمونه بیولوژیک حیوان تلف شده در محل مناسب با رعایت اصول بهداشتی و زیست محیطی دفن شد.

معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از کلیه شهروندان تقاضا کرد حین رانندگی در مسیرهای تردد حیات وحش و زیستگاه‌های بکر به ویژه در مواقعی که دید محدود بوده یا هوا تاریک است احتیاط را رعایت کنند و در مواقع برخورد با حیات وحش یا مشاهده وضعیت اضطراری با نزدیک ترین واحد حفاظت محیط زیست تماس گرفته یا مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۵۴۰ گزارش کنند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات