قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

رشد ۸٫۸ درصدی تولید فولاد در ایران

رشد ۸٫۸ درصدی تولید فولاد در ایران
شناسهٔ خبر: 119680 -
اخبار سراسری
انجمن جهانی فولاد اعلام کرد: مجموع تولید جهانی فولاد در ماه گذشته (می ۲۰۲۳ میلادی) کاهش ۵.۱ درصدی را به ثبت رساند، درحالیکه تولید ایران در این ماه و پنج ماه ابتدای سال میلادی با رشد ۸.۸ درصدی همراه شده است.

 

به گزارش خبرگزاری برنا، بنابر اعلام انجمن جهانی فولاد، ۶۳ کشور فولادساز جهان در ماه گذشته میلادی، ۱۶۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کردند که درمقایسه با سال گذشته، ۵.۱ درصد کاهش دارد.

همچنین فولادسازان جهان از ابتدای سال میلادی تاکنون، ۷۸۶ میلیون تن فولاد خام تولید کردند که این میزان حاکی از کاهش ۱.۲ درصدی درمقایسه با مدت مشابه سال گذشته است.

بر این اساس در ۵ ماهه نخست سال ۲۰۲۳، ایران درمجموع ۱۳ میلیون تن فولاد خام تولید کرد که درمقایسه با مدت مشابه سال گذشته میلادی، ۲.۲ درصد افزایش یافته است. این در حالی است که تولید فولاد خام ایران در ماه گذشته میلادی نیز با رشد ۸.۸ درصدی درمقایسه با ماه می ۲۰۲۲ میلادی به ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تن رسید.

از ابتدای ژانویه تا پایان می ۲۰۲۳ میلادی، چین با تولید ۴۴۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تن (رشد ۱.۶ درصدی درمقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۲۲ میلادی بیشترین میزان تولید فولاد خام جهان را به خود اختصاص داد. پس از آن، هند با تولید ۵۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تن فولاد خام (رشد ۵.۷ درصدی)، ژاپن با تولید ۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تن (افت ۵.۳ درصدی)، امریکا با تولید ۳۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تن (کاهش ۳.۴ درصدی) و روسیه با تولید ۳۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تن (کاهش ۱.۹ درصدی) طی ۵ ماهه نخست سال ۲۰۲۳ میلادی در رتبه‌های دوم تا پنجم جای گرفتند.

همچنین کره جنوبی باتولید ۲۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تن فولاد خام (اُفت ۰.۴ درصدی)، آلمان باتولید ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تن (اُفت ۴.۷ درصدی)، برزیل با تولید ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تن (اُفت ۸.۱ درصدی)، ترکیه (کاهش ۱۹.۱ درصدی) و ایران (رشد ۲.۲ درصدی) نیز با تولید ۱۳ میلیون تن فولاد خام در رتبه‌های ششم تا دهم جهان جای گرفتند.

انجمن جهانی فولاد علی رغم تولید برابر دو کشور ایران و ترکیه، ایران را در رتبه دهم جای داده است.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات