قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

پیش‌بینی بارش‌های سیل‌آسا در استان البرز

پیش‌بینی بارش‌های سیل‌آسا در استان البرز
شناسهٔ خبر: 119627 -
اخبار سراسری
مدیرکل هواشناسی استان البرز نسبت به ورود سامانه تندری و بارش سیل‌آسا به همراه تندباد طی امروز یکشنبه در این استان به ویژه ارتفاعات هشدار داد و از مردم و مسئولان خواست برای پیشگیری از حوادث اقدام کنند.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، آرش بهاروند احمدی، مدیرکل هواشناسی استان البرز اظهار کرد: با توجه به تشدید و تقویت الگوی ناپایداری‌های محلی در منطقه البرز مرکزی و تقویت سامانه تندری مطابق با تحلیل آخرین الگوهای پیش‌یابی تا اواخر وقت امروز یکشنبه در پاره‌ای نقاط استان به ویژه ارتفاعات و جاده‌های کوهستانی رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید و لحظه‌ای، در پاره‌ای نقاط استان خیزش گردوخاک و غبار و همچنین کاهش کیفیت هوا مورد انتظار است.

وی بیان کرد: آبگرفتگی موقت معابر، سیلابی شدن مسیل‌های فصلی و رودخانه‌ها در ارتفاعات استان، شکسته شدن درختان، خطر سقوط اجسام از ارتفاع، آسیب به سازه‌های موقت و سست شامل داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی، کاهش کیفیت هوای منطقه از خطرهای احتمالی این وضعیت جوی است.

بهاروند احمدی گفت: اطمینان از استحکام سازه‌های موقت و سست و رعایت نکات ایمنی در فعالیت‌های عمرانی، احتیاط در عبور و مرور و عدم پارک خودرو در کنار ساختمان‌های نیمه‌کاره و درختان کهنسال و احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی از مهمترین توصیه‌ها است.

بارش تندری عصر و شامگاه پنجشنبه ۱۸ خردادماه سال جاری سبب خسارات فراوانی به جاده کرج - چالوس، خرابی کلی و جزئی بیش از ۵۰ دستگاه خودرو، مصدومیت ۱۹ نفر، اعلام مفقودی دو نفر، تخریب دو رستوران و یک واحد مسکونی و انسداد خروجی سد و رودخانه کرج شد.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات