قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

جرایم پلیس برای رانندگان الکلی

جرایم پلیس برای رانندگان الکلی
شناسهٔ خبر: 119621 -
اخبار سراسری
کارشناس تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ، از برخورد پلیس با مصرف کنندگان موادمخدر حین رانندگی خبر داد.

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، سرهنگ رابعه جوانبخت در برنامه شهر امن، گفت: پلیس خیلی قاطع با موضوع مصرف مواد مخدر حین رانندگی برخورد می‌نماید.

وی بیان داشت: راننده‌ای که تست الکل او مثبت می‌شود در واقع جامعه را برای دیگران ناامن می‌کند و پلیس گواهینامه او را به مدت ۶ ماه ضبط کرده و خودرو به پارکینگ منتقل و مبلغ ۴۰۰ هزار تومان نیز اعمال قانون می‌شود.

کارشناس تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: همچنین راننده را با تشکیل پرونده جهت ادامه روند قضائی و تکمیل مجازات به دادگاه معرفی می‌نمائیم چرا که اعتقاد داریم محیط جامعه توسط این راننده برای دیگران ناامن می‌شود.

سرهنگ جوانبخت افزود: در خیلی از کشورها اگر تست الکل فردی در حین رانندگی مثبت شود مجازات‌های بسیار سنگینی در انتظار آن راننده است و این نشان دهنده آن است که شما در حین رانندگی که یک رفتار جمعی است و در محیط اجتماعی است قانون به شما اجازه نمی‌دهد که آن کاری را که دوست دارید انجام دهید.

وی گفت: در کشور کانادا علاوه بر آنکه فرد در این خصوص ۱۰۰۰ دلار جریمه می‌شود یک سال هم گواهینامه او ضبط می‌شود و اگر بار دوم تکرار شود یک ماه حبس و گواهینامه او دو سال ضبط می‌شود. در کشور آلمان در رابطه با فردی که تست الکل او مثبت شده ۱۰۰۰ یورو جریمه می‌شود و گواهینامه فرد برای همیشه باطل خواهد شد و او دیگر حق گرفتن گواهینامه را نخواهد داشت و باید یک سری کلاس‌هایی را شرکت کند که چرا به ذهنش رسیده با آن وضعیت رانندگی نماید.

سرهنگ جوانبخت بیان داشت: تمام اینها نشان دهنده آن است که یک فرایند علمی پشت این موضوع قرار دارد و اگر در کشور ما این موضوع را از جهت انسانی و اخلاقی و هم از لحاظ حقوق شهروندی مطرح می‌کنیم.

کارشناس تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ افزود: کنترل خشم در فردی که الکل مصرف می‌کند کلاً مختل می‌شود و رفتارهای پرخاشگرایانه راننده اوج می‌گیرد.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات