قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

روزنامه جام جم:

شهریه ۷۲ میلیون تومانی پایه دهم مدرسه‌ای در تهران

شهریه ۷۲ میلیون تومانی پایه دهم مدرسه‌ای در تهران
شناسهٔ خبر: 116975 -
اخبار سراسری
شهریه ۶۰ میلیون‌تومانی مدرسه‌ای در ستارخان برای دانش‌آموزان کلاس دهم به ۷۲میلیون تومان افزایش یافته است. امسال شهریه بسیاری از مدارس غیردولتی به صورت انفجاری افزایش یافته و بسیاری از خانواده‌ها را به ناچار به سمت مدارس دولتی سوق داده‌است.

به گزارش تابنا، روزنامه جام جم در گزارشی لیستی از افزایش شهریه مدارس غیردولتی ارائه داده و از این وضعیت و آشفتگی آن انتقاد کرده است.

این روزنامه نوشته است: اسمش را بگذاریم انفجار، بگذاریم گرانی سرسام آور، بگذاریم خودسری مدارس یا بگذاریم اوضاعی آشفته که خیلی‌ها خود می‌بُرند و خود می‌دوزند و حرف بالادستی‌ها را نمی‌خوانند؟ امسال شهریه بسیاری از مدارس غیردولتی به صورت انفجاری افزایش یافته و بسیاری از خانواده‌ها را به ناچار به سمت مدارس دولتی سوق داده‌است.

این روزنامه در ادامه نوشته است: پدر یکی از دانش‌آموزان کلاس اولی در منطقه ۴ تهران که مهرماه به کلاس دوم می‌رود، به ما می‌گوید برای سال تحصیلی جاری ۱۸ میلیون تومان شهریه پرداخته، ولی چند روز قبل به وی اعلام کرده‌اند شهریه سال تحصیلی جدید ۳۶ میلیون تومان خواهد بود. پدر دانش‌آموز دیگری در کلاس دوم هم شهریه پارسال را ۱۵ میلیون تومان اعلام کرد که همان مدرسه امسال شهریه ۲۷ میلیون تومانی را درخواست کرده‌است. در منطقه نازی‌آباد نیز مادر یکی از دانش‌آموزانی که امسال به کلاس دوم می‌رود، گفت که سال پیش ۱۸ میلیون تومان شهریه پرداخته که امسال به ۲۱ میلیون تومان افزایش یافته‌است. در منطقه تهرانپارس نیز خانواده‌ای را یافتیم که مدرسه مورد نظر از شهریه ۱۶ میلیون تومانی پارسال به شهریه ۲۰ میلیون تومانی برای سال تحصیلی آینده رسیده‌است.

جام جم افزوده است: در منطقه پردیس تهران پدری به ما گزارش داد که پارسال ۱۲ میلیون و۸۰۰ هزار تومان برای کلاس نهم فرزندش شهریه پرداخته که همان مدرسه امسال شهریه ۳۲ میلیون تومانی را به خانواده‌ها اعلام کرده‌است. در منطقه ۵ تهران هم مادری به ما اعلام کرد که برای فرزند کلاس چهارمی‌اش سال پیش ۳۰ میلیون تومان پرداخته، ولی امسال باید ۵۴ میلیون بپردازد؛ و در اتفاقی وخیم‌تر در منطقه ۳ دانش‌آموزی که مهر ماه به کلاس سوم می‌رود، باید ۵۵ میلیون تومان شهریه بدهد در حالی که شهریه پارسال وی ۲۴ میلیون تومان بوده‌است. این همان اتفاقی است که در منطقه ۲ تهران نیز برای دانش‌آموزان یکی از مدارس روی داده و شهریه کلاس پنجم از نرخ ۳۰ میلیون تومانی سال گذشته به ۴۸ میلیون تومان رسیده؛ همانطور که شهریه ۶۰ میلیون‌تومانی مدرسه‌ای در ستارخان برای دانش‌آموزان کلاس دهم به ۷۲میلیون تومان افزایش یافته است.

این روزنامه نوشته است: اینجاست که می‌گوییم مدارس خود می‌بُرند و خود می‌دوزند و نظارت‌ها هم به قدری کمرنگ است که این فرآیند‌ها متوقف نمی‌شود. واقعیت این است که خیلی از خانواده‌ها شهریه‌های جدید را تاب نیاورده و به سمت مدارس دولتی کوچ کرده‌اند، مدارسی با هزار و یک مشکل از جمله تراکم بالای دانش‌آموزی؛ پس آموزش و پرورش به گوش باشد.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات