قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

مدودف: ناتو به دنبال نابودی روسیه است

مدودف: ناتو به دنبال نابودی روسیه است
شناسهٔ خبر: 116935 -
اخبار سراسری
دیمیتری مدودف معاون رئیس شورای امنیت روسیه گفت که ناتو با جنگ نیابتی در اوکراین به دنبال نابودی روسیه است.

به گزارش «تابناک» به نقل از اسپوتنیک، مدودف در اظهاراتی با تاکید براینکه ناتو همچنان سرسختانه از پذیرش این واقعیت امتناع می‌ورزد که سناریوی کنونی که در آن به جنگ نیابتی علیه روسیه در اوکراین دامن می‌زند، دنیا را در معرض خطر یک آخرالزمان هسته‌ای قرار داده است، افزود: در غیر این صورت، واشنگتن و متحدانش در ناتو چنین تسلیحات خطرناکی را به رژیم اوکراین نمی‌رسانند.

رئیس جمهور سابق روسیه خاطرنشان کرد: بنابراین آنها در ظاهر معتقدند که یک درگیری هسته‌ای یا آخرالزمان هسته‌ای هرگز امکان‌پذیر نیست اما اشتباه می‌کنند چرا که در برخی موارد، وقایع می‌توانند سناریویی کاملاً غیرقابل پیش‌بینی را رقم بزنند و مسئولیت هر اتفاق احتمالی، کاملا بر عهده اتحاد آتلانتیک شمالی است.

نقطه بدون بازگشت

مدودف در ادامه با بررسی میزان محموله‌های تسلیحاتی که قبلاً برای حمایت از کی‌یف فرستاده شده است، از جمله آخرین تصمیم لندن برای انتقال موشک‌های دوربرد طوفان سایه به اوکراین، تاکید کرد: تعیین اینکه آیا وضعیت همین حالا هم از نقطه بدون بازگشت گذشته است یا خیر، دشوار است.

معاون رئیس شورای امنیت روسیه گفت: هیچ‌کس نمی‌داند که اوضاع به چه سمتی پیش خواهد رفت و خطر اصلی در همین نکته نهفته است، زیرا به محض اینکه سلاحی تحویل داده می‌شود، عکس‌العمل مقامات اوکراین این است که ما به سلاح‌های بیشتری نیاز داریم.

وی افزود: کی‌یف به متحدان خود اصرار کرد که موشک‌های دوربرد در اختیارش قرار دهند، بعد از آن موضوع جت‌های جنگنده اف-۱۶ را پیش کشید و به آنها گفت که در صورت دریافت این جنگنده‌ها، اوضاع بر وفق مرادش خواهد شد اما نکته اینجاست که اوضاع هیچ وقت بر وفق مراد کی‌یف نخواهد شد و هیچ اتفاق خوبی برای اوکراین رخ نخواهد داد چرا که مسکو نیز متناسب با هر سلاح جدیدی که کی‌یف از متحدانش دریافت کند، مقابله خواهد کرد و این روند به استفاده بیشتر و بیشتر از سلاح‌های مرگبار خواهد انجامید.

غرب می‌خواهد روسیه را نابود کند

مدودف در ادامه اظهار کرد: هیچ‌کس در میان اعضای اتحادی که در غرب با هدف جنگ نیابتی بر علیه روسیه برای پیشتیبانی از کی‌یف تشکیل شده وجود ندارد که روسیه بتواند با وی برای فرو نشاندن آتش جنگ در اوکراین مذاکره کند زیرا واشنگتن و متحدانش در ناتو نه در پی صلح بلکه خواهان جنگ هستند و به هر طریق ممکن تلاش می‌کنند تا به کشور ما تجاوز کنند.

رئیس جمهور سابق روسیه تاکید کرد: واشنگتن در حالی که شعله‌های آتش درگیری اوکراین را شعله‌ور می‌کند، به دنبال هدف نهایی خود برای نابودی فدراسیون روسیه است یا اینکه حداقل بتواند مسکو را مهار کند.

وی افزود: آنها همین کار را در رابطه با چین هم انجام می‌دهند اما در مورد روسیه ما به آنها اجازه نمی‌دهیم تا آنها به هدف نهایی خود برای نابودی کشور ما دست پیدا کنند.

مدودف در ادامه با نگاهی به خرابکاری‌ها و تروریسمی که جنگ نیابتی ناتو در اوکراین مملو از آن بوده است، خاطرنشان کرد: ایالات متحده باید تمام آسیب‌ها و ویرانی‌هایی را که در آنها نقش داشته است، مثل بمب‌گذاری نورد استریم را جبران کند.

وی خاطرنشان کرد: سیمور هرش روزنامه‌نگار کهنه‌کار تحقیقاتی ایالات متحده چندی بعد از وقوع انفجار در نورد استریم، نقش مستقیم ایالات متحده در این اقدام خرابکارانه و تروریستی را فاش کرد اما اقدامات آمریکا بسیار فراتر از عملیات خرابکارانه در نورد استریم بود.

رئیس جمهور سابق روسیه با تاکید بر اینکه تا به حال تسلیحات ارسالی ناتو به ارزش میلیاردها دلار در استان دونباس اوکراین منهدم شده است، خطاب به متحدان کی‌یف گفت: هزینه کردن منابع مالی در راه کمک‌های تسلیحاتی به اوکراین را متوقف کنید یا حداقل این منابع مالی را برای بازسازی مناطقی مانند باخموت، ماریوپل و بسیاری از مناطق دیگر اوکراین که با کمک و حمایت شما ویران شده‌اند، اختصاص دهید.

به نوشته اسپوتنیک در سپتامبر گذشته، سه خط از چهار خط شبکه خط لوله نورد استریم که از روسیه به آلمان در امتداد کف دریای بالتیک امتداد دارد، در یک حمله خرابکارانه در مقیاس بزرگ آسیب دیدند که تأثیر اقتصادی بلندمدت آن بر اروپا صدها میلیارد دلار برآورد می‌شود.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات