قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی:

هیئات مذهبی کانون جهاد تبیین و بستر بصیرت و معرفت افزایی هستند

هیئات مذهبی کانون جهاد تبیین و بستر بصیرت و معرفت افزایی هستند
شناسهٔ خبر: 116711 -
اخبار استان
تبریز- مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: هیئات مذهبی کانون اصلی جهاد تبیین و بستر بصیرت و معرفت افزایی هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود حسینی ظهر امروز یک شنبه در جلسه کانون مداحان تبریز که با حضور جمعی از مادحان جوان برگزار شد، اظهار داشت: از حضور نسل جوان در محافلی چون کانون مداحان استقبال می‌کنیم و آماده استفاده از نکته نظرات و پیشنهادات آنان در خصوص مسائل مربوطه هستیم.

وی با تأکید بر اینکه هیئات مذهبی کانون اصلی جهاد تبیین و بستر بصیرت و معرفت افزایی است، خاطر نشان شد: لازمه تحقق این امر اهتمام اشخاص و چهره‌های شاخص هیئات از جمله مداحان به این موارد است. مداحان باید در حد امکان به موضوعات و مفاهیم قرآنی و دینی و فرهنگی احاطه لازم را داشته باشند و باید توجه داشت که هر بخش در حیطه امور تخصصی و مرتبط با خود در هیئات فعالیت کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: هیئات حسینی مربوط به مردم و دستگاه اباعبدالله الحسین (ع) هستند و اداره امور آنها به صورت مردمی بدون وابسته نمودن به حمایت مسئولان، مدیران و سازمان‌ها و نهادها باید صورت گیرد و خادمان و مادحان باید با توسل و توکل به ائمه اطهار و اهل بیت (ع) نسبت به برگزاری هیئات اهتمام کنند و منتظر کمک فرد و نهاد خاصی نباشند.

گفتنی است در این نشست علاوه بر طرح موضوعات و نکته نظرات مداحان جوان تبریزی در خصوص مباحث مرتبط با هیئات مذهبی، از امیرحسین آقابالایی و امیررضا سیفی دوم تن از مداحان جوان استان که حائز مقام‌های کشوری در حوزه مداحی شده اند، تجلیل به عمل آمد.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات