قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی خبرداد؛

تخصیص ۳۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه راه‌های روستایی

تخصیص ۳۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه راه‌های روستایی
شناسهٔ خبر: 116633 -
اخبار استان
تبریز-رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی از تخصیص ۳۲۰ میلیارد تومان اعتبار به توسعه راه‌های روستایی آذربایجان شرقی در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد فرشکاران در جلسه بررسی مشکلات پروژه‌های راه‌های روستایی شهرستان‌های خداآفرین، کلیبر و هوراند اظهار کرد: توسعه تابعی از راه است؛ به طوری که شهرستان خداآفرین با وجود طبیعت بکر و آب فراوان به دلیل نداشتن راه‌های دسترسی مناسب جزو مناطق محروم کشور به شمار می‌رود.

وی افزود: این شهرستان گیلان آذربایجان شرقی است و می‌تواند در آینده یکی از مستعدترین مناطق گردشگری شمال غرب کشور لقب گیرد.

فرشکاران با اشاره به شروع ۴۶ پروژه راه روستایی در شهرستان‌های خداآفرین، کلیبر و هوراند در سال ۱۳۹۹، ابراز داشت: لازم است از میان این تعداد، چند پروژه اولویت‌دار تعریف و با تأمین اعتبار حداکثری هر چه سریع‌تر به اتمام رسند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی از تخصیص ۳۲۰ میلیارد تومان اعتبار به توسعه راه‌های روستایی آذربایجان شرقی در سال جاری خبر داد و افزود: ۲۵ درصد اعتبار راه‌های روستایی استان را در سال جاری به سه شهرستان خداآفرین، کلیبر و هوراند اختصاص دادیم.

وی متذکر شد: با توجه به اینکه اغلب راه‌های روستای در منطقه خداآفرین، کلیبر و هوراند جزو راه‌های اصلی قرار نمی‌گیرند، نمی‌توانند از اعتبارات ملی استفاده کنند؛ بنابراین یک عقب افتادگی اعتباری در این مناطق وجود دارد که باید طی چند سال رفع شود.

در ادامه بهارک نصر، معاون برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی رشد اعتبارات شهرستان‌های خداآفرین، کلیبر و هوراند را نسبت به میانگین استانی بسیار مطلوب ارزیابی کرد.

در این جلسه نماینده خداآفرین، کلیبر و هوراند در مجلس و فرمانداران این سه شهرستان به بیان جزئی‌تر مسائل و مشکلات مربوط به پروژه‌های راه‌های روستایی پرداختند.

اروجعلی علیزاده، مدیر کل راهداری آذربایجان‌شرقی نیز توضیح داد: تعداد هشت پروژه راه روستایی در مجموع به طول ۴۳ کیلومتر در شهرستان خداآفرین، ۲۵ پروژه به طول ۹۷ کیلومتر در کلیبر و ۱۳ پروژه به طول ۷۴ کیلومتر در شهرستان هوراند فعال است که اگر به اتمام برسند، این شهرستان‌ها از لحاظ راه‌های آسفالت روستایی به میانگین استان خواهند رسید.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات