قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

تداوم بارش باران در آذربایجان شرقی

تداوم بارش باران در آذربایجان شرقی
شناسهٔ خبر: 116632 -
اخبار استان
تبریز- رئیس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی از ادامه‌ فعالیت سامانه‌ بارشی در سطح استان تا اواخر روز یک شنبه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد امیدفر در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت آب و هوای استان، اظهار کرد: آخرین اطلاعات و نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده‌ی تداوم فعالیت سامانه‌ی بارشی بوده که این سامانه موجب ابرناکی، بارش‌های رگباری و رعد و برق می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به شدت بارش‌ها، این سامانه موجب آب گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها و در نواحی مستعد موجب بارش تگرگ می‌شود.

وی گفت: از روز سه‌شنبه تا آخر هفته، جوی نسبتاً پایدار در استان پیش‌بینی می‌شود اما با توجه به شرایط فصلی و محلی در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب، افزایش موقت ابر و بارش‌های رگباری باران و رعد و برق دور از انتظار نیست.

امیدفر در خصوص دمای تبریز طی ۲۴ ساعت گذشته خاطرنشان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته، بیشینه و کمینه دمای تبریز به ترتیب ۲۸ و ۱۲ درجه بالای صفر بوده و دمای فعلی نیز ۱۷ درجه بالای صفر است که نسبت به روز گذشته هشت درجه کاهش یافته است.

وی در پایان در خصوص خنک‌ترین و گرم‌ترین شهر استان بیان کرد: هریس با دمای هشت درجه بالای صفر خنک‌ترین و جلفا با دمای ۳۱ درجه بالای صفر گرم‌ترین شهر استان گزارش شده است.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات