قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

الحوثی: کشور‌های متجاوز تمایلی به صلح ندارند

الحوثی: کشور‌های متجاوز تمایلی به صلح ندارند
شناسهٔ خبر: 116617 -
اخبار سراسری
محمد علی الحوثی عضو شورای عالی سیاسی یمن جمعه شب در واکنش به بیانیه سران اتحادیه عرب در جده گفت که این بیانیه چیز جدیدی درباره یمن ندارد و نشان دهنده عدم تمایل کشور‌های متجاوز به حل و فصل بحران این کشور است.

 

 به گزارش تابناک به نقل از دانشجو، «محمد علی الحوثی» در توییتی نوشت: بیانیه سران اتحادیه عرب واقعیت را برآورده نکرده و رهبری امت عربی را تائید نمی‌کند.

وی در ادامه نوشته است که اگر اقدام واقع بینانه‌ای صورت می‌گرفت، اجلاس سران عرب با توافقی شامل بند‌های ذیل صادر و لازم الاجرا می‌شد: تعلیق بودجه‌های حمایت از شبه نظامیان توسط کشور‌های عضو اتحادیه عرب، انتقال تمامی حمایت‌ها به جناح‌های مبارز فلسطینی و توقف کلیه مراودات و مسدود کردن دارایی‌ها و همه فعالیت‌های اقتصادی با هر کشور عضوی که این تصمیم را اجرا نکند.

عضو شورای عالی سیاسی یمن در ادامه موارد مطرح شده در بیانیه سران اتحادیه عرب درباره یمن را کلیشه‌ای و منسوخ شده خواند و گفت که این‌ها بیانگر عدم تمایل عربستان و کشور‌های متجاوز به حل و فصل بحران است و اینکه آن‌ها صلح نمی‌خواهند.

سران کشور‌های عضو اتحادیه عرب روز جمعه در بیانیه پایانی سی و دومین نشست خود در شهر جده از توافق اخیر جمهوری اسلامی ایران و عربستان در زمینه روابط دوجانبه استقبال کردند.

شرکت کنندگان در سی و دومین نشست سران اتحادیه عرب بر حمایت از تلاش‌های بین المللی و منطقه‌ای به منظور یافتن راه حل فراگیر بحران یمن و افزایش تلاش‌های عربی برای کمک به دمشق به منظور برون رفت از بحران این کشور و تامین شرایط لازم برای بازگشت آوارگان سوری تأکید کردند.

حمایت از تلاش‌ها برای یکپارچه شدن نیرو‌های مسلح لیبی و تثبیت آتش بس و حمایت از تلاش‌های سازمان ملل متحد و تاکید بر ضرورت دستیابی به راه حل سیاسی فراگیر و برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری در لیبی به عنوان راحل برون رفت از بحران این کشور، از دیگر بند‌های بیانیه پایانی نشست سران اتحادیه عرب در جده بود.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات