قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

۵ منطقه تهران درگیر فرونشست

۵ منطقه تهران درگیر فرونشست
شناسهٔ خبر: 116505 -
اخبار سراسری
رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران از ارسال طرح «فرونشست زمین در پایتخت» به صحن علنی شورا تا یک ماه آینده خبر داد.

به گزارش «تابناک»، حجت الاسلام محمد آقامیری در گفت وگو با ایسنا،  در خصوص تدوین طرح «فرونشست زمین» در تهران گفت: بعد از تدوین لایحه‌ای در خصوص وضعیت فرونشست در کشور به دنبال آن هستیم که طرحی در مورد فرونشست زمین در تهران با محوریت اقدامات شهرداری تهران آماده کنیم.

وی با بیان اینکه جلسات با حضور اساتید و متخصصان این حوزه در حال برگزاری است، اظهار کرد: ما در این طرح در نظر داریم که برای شهرداری تهران و واحدهای زیرمجموعه آن تکالیف کاربردی در نظر بگیریم و به آنها بگوییم که در حوزه جلوگیری از فرونشست زمین در تهران چه کارهایی را انجام بدهند.

تکالیف همه عوامل شهرداری تهران درباره فرونشست زمین مشخص می‌شود 

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران با بیان اینکه در این طرح در نظر داریم تا سطح ناحیه همه عوامل شهرداری تهران را درگیر کرده و برای آنها تکالیفی در نظر بگیریم، گفت: همچنین بر اساس این طرح باید مدیران شهری هر سه ماه یکبار گزارش عملکرد و اقدامات خود را به شورای شهر تهران ارائه دهند.

در شهرداری تهران هیچ نهادی متولی مسئله فرونشست زمین نیست

آقامیری با بیان اینکه وضعیت تهران در حوزه فرونشست خوب نیست و اگر بخواهیم با همین روند ادامه دهیم، فرونشست زمین در تهران هر روز بیشتر می‌شود، گفت: اگر کاری نکنیم فرونشست آنقدر ادامه می‌یابد که زیرساخت‌های شهری را درگیر می‌کند و این در حالیست که در شهرداری تهران هیچ نهادی متولی مسئله فرونشست نیست. هر چند که مدیران شهری ادعا می‌کنند که سازمان مدیریت بحران متولی این مسئله است، اما تا کنون اقدام موثری از این سازمان ندیدیم.

وی در پاسخ به این سوال که وضعیت فرونشست زمین در مناطق چگونه است، گفت: در حال حاضر فرونشست زمین، مناطق ۱۶، ۱۷، ۱۸، ۱۹ و ۲۱ را درگیر کرده است به گونه‌ای که عمده خسارت‌ها را در قالب فروریزش می‌بینیم و به مرور زمان آثار منفی فرونشست دیده می‌شود و اگر به این پدیده بی توجهی شود قطعا ساختمان‌ها و تأسیسات شهری را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران افزود: در تلاش هستیم تا یک ماه آینده طرح «فرونشست زمین» در تهران را به صحن شورای شهر بیاوریم تا بررسی شود و در این طرح دستگاه متولی و بودجه اجرای اقدامات نیز دیده شده است.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات