قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

اسماعیلی مطرح کرد؛

سرانه مطالعه ایرانیان چند دقیقه است؟

سرانه مطالعه ایرانیان چند دقیقه است؟
شناسهٔ خبر: 116083 -
اخبار سراسری
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در بحثی که برای پیمایش مصرف فرهنگی کشور داشتیم به استثنای کتب درسی، دانشگاهی، ادعیه و نظایر آن، سرانه مطالعه کشور ۳۳ دقیقه مطرح شده است.

 

به گزارش تابناک به نقل از دانشجو، محمد مهدی اسماعیلی در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در جمع خبرنگاران گفت: آنچه سال گذشته در بحث پیمایش مصرف فرهنگی کشور داشتیم به استثنای کتب درسی، دانشگاهی، ادعیه و نظایر آن، سرانه مطالعه کشور ۳۳ دقیقه مطرح شده که همین عدد را دو مرکز نظرسنجی نیز مطرح کردند.

وی در ادامه افزود: من فکر می‌کنم اگر بحث ادعیه، کتب آموزشی و درسی را نیز به این سرانه اضافه کنیم، عدد قابل قولی می‌شود ما عمدتاً در سرانه مطالعه کتاب نسبت به خیلی کشور‌های پیرامون و حتی برخی کشور‌های با عنوان پیشرفته، مشکلی نداریم، اما در عین حال با سابقه فرهنگی و تمدنی ما اقتضا می‌کند که این اعداد خیلی بیش از این باشد.

اسماعیلی با بیان اینکه فعالیت کتابخانه‌های عمومی با قوت جلو می‌رود، گفت: با کارگروه کاغذ در بحث ارزان سازی تولید و نشر کتاب را نیز دنبال می‌کنیم، انشاالله نیمه دوم سال این چند کار ادامه پیدا می‌کند و با این مجموعه اقدامات امیدواریم که بحث نهضت کتابخوانی را عملاً و با قوت پیش ببریم.

وی درباره میزان بازدید از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت: طبق عدد‌های که وجود دارد میزان حضور و فروش پنجاه تا شصت درصد بیشتر از سال قبل است.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات