قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

پیش بینی از وضعیت بازار طلا و سکه

پیش بینی از وضعیت بازار طلا و سکه
شناسهٔ خبر: 116070 -
اخبار سراسری
یک فعال بازار طلا و سکه با بیان اینکه قیمت سکه طی ۴ روز گذشته حدود ۲ میلیون تومان کاهش یافته است، گفت: هیجانات کاذب از بازار خارج شده و هم اکنون خریدار و فروشنده واقعی در بازار هستند.ه

 به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، محمد کشتی آرای درباره وضعیت بازار طلا و سکه، اظهار کرد: طی ۲ هفته اخیر و با توجه به تحولات اقتصاد آمریکا، ارزش دلار در بازارهای جهانی نزولی شده و در مقابل ارزش فلزات گران بها از جمله طلا، نقره و پلاتین افزایش یافته است.

وی افزود: در بازار داخلی ولی بر خلاف بازار جهانی، قیمت ها در روزهای اخیر نزولی شده است؛ طی ۴ روز گذشته قیمت سکه حدود ۲ میلیون تومان کاهش یافته است.

این فعال بازار طلا و سکه با بیان اینکه با کاهش داد و ستدها در روزهای اخیر عرضه و تقاضا نیز در بازار به تعادل رسیده است، تصریح کرد: حباب سکه از ۷میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هفته قبل کاهش یافته و به ۶ میلیون تومان در روز جاری رسیده است.

کشتی آرای ابلاغ دستورالعمل ثبت معاملات سکه، طلای آبشده و مصنوعات در سامانه تجارت را موجب خروج سوداگری از بازار طلا و سکه دانست و افزود: هیجانات کاذب از بازار خارج شده و هم اکنون ثبات خوبی در بازار حاکم است چراکه خریدار و فروشنده واقعی در بازار حضور دارند.

وی ضمن پیش‌بینی ادامه روند نزولی قیمت طلا و سکه در روزهای آتی گفت: سکه قدیم نسبت به هفته قبل حدود یک میلیون تومان کاهش یافته و به قیمت ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است، سکه طرح جدید نیز با کاهش یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی به ۳۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان کاهش یافته است.

به گفته او، قیمت نیم سکه نیز نسبت به روزهای نخست هفته قبل یک میلیون و ۵۰ هزار تومان کاهش یافته و به ۱۸ میلیون  و ۳۵۰ هزار تومان رسیده است؛ ربع سکه نیز با ۹۰۰ هزار تومان کاهش به ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است. سکه گرمی نیز ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان فروخته می شود. ضمن اینکه قیمت طلای ۱۸ عیار با کاهش ۶۵ هزار تومانی به ۲ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان رسیده است.

 

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات