قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

دستگیری عاملان زورگیری از شهروندان

دستگیری عاملان زورگیری از شهروندان
شناسهٔ خبر: 116069 -
اخبار سراسری
رئیس پلیس پیشگیری تهران از دستگیری ۲ مرد جوان که از شهروندان با تهدید سلاح سرد زورگیری می‌کردند، خبر داد و گفت: متهمان به ۱۰ فقره زورگیری اعتراف کردند.

 

به گزارش تابناک، سرهنگ محمد گودرزی رئیس پلیس پیشگیری تهران گفت: بامداد بیست و دوم اردیبهشت ماه سال جاری عملیات کلانتری ۱۰۱ تجریش در حال گشت زنی در محدوده خیابان "کریمی" تهران بودند که به یک موتورسیکلت لاکی دو ترک که افراد گذری از خیابان را زاغ زنی می‌کردند، مشکوک و تحت مراقبت‌های ویژه پلیسی قرار می‌دهند.

وی گفت: متهمان در همین حین به طرف پسری نوجوان حمله ور و با تهدید سلاح سرد از وی اقدام به زورگیری کرده که ماموران به سرعت برای دستگیری زورگیران وارد عمل شدند و متهمان به محض رویت خودروی گشت با موتورسیکلت از محل متواری شدند.

این مقام انتظامی به اقدامات پیش دستانه پلیس و آمادگی هر چه تمام‌تر ماموران کلانتری اشاره کرد و گفت: با اجرای طرح مهار و اعلام مشخصات متهمان به سایر گشت‌های انتظامی و با استفاده از قانون بکارگیری سلاح و شلیک تیر هوایی، موتورسیکلت متهمان متوقف و هر ۲ متهم در یک عملیات منسجم و پلیسی دستگیر و در بررسی‌های بیشتر از متهمان ۱ قبضه سلاح سرد و یک عدد ساعت مچی، گردنبند طلا، مقداری پول نقد و دو دستگاه تلفن همراه کشف شد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: متهمان ۳۲ ساله در تحقیقات اولیه به جرم خود و ۱۰ فقره سرقت مشابه با همکاری همدیگر معترف و اظهار داشتند پس از سرقت و زورگیری تلفن همراه اموال مسروقه را به فرد معینی فروخته اند.

سرهنگ گودرزی در پایان با اشاره به سوابق متهمان در امر سرقت خاطرنشان کرد: در این رابطه ۵ شاکی که اکثر آن‌ها نوجوانان بودند شناسایی و شناسایی مالخر اموال مسروقه در دستور کار پلیس قرار دارد.

به گفته این مقام قضائی کلیه مال باختگان به همراه متهمان پرونده راهی مراجع قضائی شدند.

متهمان به ۱۰ فقره زورگیری با سلاح سرد اعتراف کردند.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات