قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

در تکمیل فرمایش خانم انسیه خزعلی

در تکمیل فرمایش خانم انسیه خزعلی
شناسهٔ خبر: 115982 -
اخبار سراسری
مگر در این دو میلیون سال و اندی که میلیاردها کودک زاده شده اند، به طمع وام و مرخصی و بیمه و سهمیه خودرو بوده است؟ انسان ها همواره با امید به آینده زاد و ولد می کنند.

به گزارش «تابناک»، عصر ایران نوشت: خانم انسیه خزعلی، معاون رئیس جمهور گفته است: "کمتر از ۳۰ درصد از دلایل عدم فرزندآوری، اقتصادی بوده، بیشتر آن فرهنگی، نوع نگاه به زندگی، نوع توقع از زندگی و مصلحت‌اندیشی شخصی است."

درباره آن ۳۰ درصد اطلاعی نداریم ولی یک نکته را در تکمیل فرمایش ایشان عرض می کنیم و آن این که اگر بسیاری از زوج ها، اساساً تمایلی به بچه دار شدن ندارند یا نمی خواهند فرزند دوم یا سوم و بیشتر داشته باشند، یکی از مهم ترین علت ها، نداشتن دورنمایی ولو نسبتاً مشخص از آینده است. زوج ها می گویند به فرض این که بچه ای به دنیا آوردیم و آب و نانش را هم تامین کردیم؛ چه آینده ای در انتظار او خواهد بود؟

بی آینده بودن، خیلی چیزها را از انسان می گیرد خانم خزعلی! حتی غریزه زیبای پدر یا مادر بودن را.

اگر شماها که در قدرت هستید، کشتی ایران را در مسیر امید و آینده روشن بیندازید، برای افزایش فرزندآوری، نیازی به مشوق های دولتی نخواهد بود. مگر در این دو میلیون سال و اندی که میلیاردها کودک زاده شده اند، به طمع وام و مرخصی و بیمه و سهمیه خودرو بوده است؟ انسان ها همواره با امید به آینده زاد و ولد می کنند.

زیاده عرضی نیست!

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات