آزادی یک بی گناه در امریکا پس از گذراندن ۳۴ زندان

شناسهٔ خبر: 112351 -
اخبار سراسری
فعالان اجتماعی و حقوقی از آزادی یک زندانی سیاه پوست امریکایی در ایالت فلوریدا پس از گذراندن ۳۴ سال زندان ظالمانه خبر دادند.

 

به گزارش تابناک به نقل از الجزیره، «سیدنی هولمز»، ۵۷ ساله که روز دوشنبه گذشته در دادگاه حکم برائت خود را دریافت کرد، در سال ۱۹۸۸ میلادی به اتهام رانندگی خودرویی بازداشت شد که دو مرد ناشناس یک مرد و یک زن را با بکارگیری سلاح ربوده بودند، دادگاه یک سال بعد وی را به گذارندن ۴۰۰ سال زندان محکوم کرد.

بر اساس گزارش صادره از اداره بازبینی محکومیت‌ها وابسته به دادستانی منطقه براود، دادستان در آن زمان از قاضی خواستار زندان ۸۲۵ ساله شده بود، «پیتر ماگرینو»، دادستان این منطقه می‌گوید: به این خاطر درخواست حبس ابد نکردم که هولمز نتواند پس از ۲۵ سال حکم آزادی مشروط دریافت کند و تا آخر عمر در زندان بماند.

در این میان، هولمز در سال ۲۰۲۰ میلادی با اداره بازبینی محکومیت‌های دادستانی تماس گرفته و اظهار داشت وی در مساله سرقت مسلحانه مورد اتهام، بی گناه است و که پس از انجام تحقیقات گسترده توسط این اداره، رای به برائت وی داده شد.

در همین رابطه، «جیف باک»، از فعالان اجتماعی امریکا در توئیتی نوشت: «من از آزادی هولمز خوشخالم، اما این نوع داستان‌ها همواره برای مردان امریکایی سیاه پوست اتفاق می‌افتد و بسیار نادر شاهد وقوع این داستان برای دیگر گروه‌های نژادی هستیم؛ امری که موجب شک و تردید در سخنان برخی مبنی بر نبود مشکلات تبعیض نژادی در امریکا می‌شود.»

وی اظهار داشت: «چه غرامت و خسارتی می‌تواند به هولمز پرداخت کرد، چه مبلغی می‌تواند ۳۴ سال عمر از دست رفته وی و فشار‌ها بر خانواده‌اش را جبران کند؟»

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات