تکونولوژی بلاکچین و تاثیر آن بر آینده بشریت

شناسهٔ خبر: 112215 -
اخبار سراسری
با گذشت بیش از یک دهه از زمان شروع فعالیت اولین ارز دیجیتال بازار، پیشرفت فناوری بلاک چین با سرعت زیادی دنبال می‌شود و بسیاری از فعالیت‌هایی که طی چند دهه گذشته غیرممکن به نظر می‌رسیدند، هم اکنون با فناوری بلاک چین امکان‌پذیر شده است.

با گذشت بیش از یک دهه از زمان شروع فعالیت اولین ارز دیجیتال بازار، پیشرفت فناوری بلاک چین با سرعت زیادی دنبال می‌شود و بسیاری از فعالیت‌هایی که طی چند دهه گذشته غیرممکن به نظر می‌رسیدند، هم اکنون با فناوری بلاک چین امکان‌پذیر شده است.

تکونولوژی بلاکچین و تاثیر آن بر آینده بشریت

در حالی که از این فناوری انقلابی به طور گسترده در ارز‌های دیجیتال استفاده می‌شود، اما تنها کاربرد بلاک چین برای ارز‌های دیجیتال نیست و امروزه از بلاک چین برای فعالیت‌های مختلفی در سراسر جهان استفاده می‌شود.

تکنولوژی بلاک چین چیست؟

بسیاری برای اولین بار کلمه بلاک چین را پس از محبوبیت ارز‌های دیجیتال شنیده‌اند، اما آغاز فعالیت بلاک چین به قبل از عرضه بیت کوین و به سال 1991 بر می‌گردد که این فناوری به عنوان راهی برای ذخیره و ایمن‌سازی داده‌های دیجیتال ساخته شد.

بلاک چین یک دفتر کل داده است که کاربران می‌توانند به طور همزمان به آن دسترسی داشته باشند. یکی از ویژگی‌ها و مزایای اصلی بلاک چین، عدم امکان تغییر اطلاعات ثبت شده است که منجر به افزایش امنیت اطلاعات و معتبر باقی ماندن آن‌ها می‌شود.

بلاک چین متشکل از زنجیره‌های بلاکی است که هرکدام، یک هش شناسایی منحصر به فرد دارند. داده‌ها در این بلاک‌ها به ترتیب زمانی ثبت می‌شوند و پس از ثبت اطلاعات و اضافه شدن بلاک به زنجیره، امکان تغییر آن‌ها وجود ندارد. ارز‌های دیجیتال امروزه از این فناوری برای ثبت و انتقال تراکنش‌ها و اطلاعات خود استفاده می‌کنند.

بلاک چین به تأیید و ردیابی تراکنش‌های چند مرحله‌ای کمک می‌کند و می‌تواند تراکنش‌های ایمن را فراهم کند، هزینه‌های انطباق را کاهش دهد و پردازش انتقال داده‌ها را سرعت بخشد. از فناوری بلاک چین برای فعالیت ارز‌های دیجیتال، برنامه‌ها و محصول‌های مختلف می‌توان استفاده کرد و امروزه در رای‌گیری و مدیریت اسناد نیز کاربرد پیدا کرده است.

مزایای بلاک چین و ارز‌های دیجیتال چیست؟

با افزایش شدید قیمتی بیت کوین و دیگر ارز‌های دیجیتال در اواخر سال 2017 و اوایل سال 2018، این دارایی‌ها موفق شدند تا توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب کنند و در ادامه و با افزایش قیمتی 2021، تبدیل به یکی از بازار‌های محبوب سرمایه‌گذاری شدند.

با رشد و افزایش علاقه به ارز‌های دیجیتال، فناوری بلاک چین نیز بیش از پیش موفق شد تا در کسب و کار‌های جهانی و شرکت‌ها مورد استفاده قرار گیرد و امروزه به عنوان یکی از تکنولوژی‌های پیشرفته دیجیتال و آینده ساز اینترنت و کسب و کار‌ها شناخته می‌شود. در ادامه، برخی مواردی که منجر به محبوبیت ارز‌های دیجیتال و فناوری بلاک چین شده است را بررسی خواهیم کرد.

پرداخت‌های برون مرزی

در اقتصاد سنتی، معاملات مالی فرامرزی پیچیدگی‌های خود را داشت. هر کشور ارز فیات ملی خود را دارد و برای انجام معاملات باید تبدیل ارز انجام شود. تبدیلی که هزینه بر است، به کندی انجام می‌شود و می‌تواند موانعی مانند تحریم‌ها را داشته باشد.

ارز‌های دیجیتال به کمک فناوری بلاک چین، این امکان را برای خریداران و فروشندگان فراهم کرده‌اند تا به راحتی، در هر زمان و در هر نقطه از جهان فرآیند انتقال پول را بدون دخالت واسطه‌ها و به روشی سریع و کم هزینه انجام دهند. به طوری که در حال حاضر بعضی املاک و خودرو در کلان شهر تهران با انتقال و خرید و فروش تتر بین به فروش می‌رسد.

در حالی که هزینه‌های انتقال و واسطه‌ها در معاملات سنتی ممکن است تا 20 درصد از ارزش معامله را تشکیل دهد، در بلاک چین تنها با پرداخت هزینه ناچیزی انجام معاملات به صورت نامحدود و با هر میزانی امکان‌پذیر است. انتقال ارز و دارایی، یکی از کاربرد‌های مهم بلاک چین و ارز‌های دیجیتال در دنیای امروز است.

قرارداد هوشمند

قرارداد‌های هوشمند یکی از موارد استفاده مهم و اساسی بلاک چین به شمار می‌رود؛ قرارداد‌های هوشمند در واقع قرارداد‌هایی هستند که در آن دو طرف مفاد را مشخص می‌کنند و در زمانی که پیش نیاز‌های قرارداد تأمین می‌شود، به صورت خودکار اجرایی می‌شوند.

تکونولوژی بلاکچین و تاثیر آن بر آینده بشریت

این ابزار جایگزینی امن برای ثبت و اجرای خودکار قرارداد‌های سنتی و همچنین ابزاری برای برنامه‌هایی است که می‌خواهند به روشی ارزان‌تر و سریع‌تر فعالیت کنند. قرارداد‌های هوشمند با توجه به ویژگی خوداجرایی و امنیت بالای خود، فعالیت بسیاری از برنامه‌ها را به روشی غیرمتمرکز و بدون نیاز به نظارت شرکت‌ها امکان‌پذیر کرده‌اند که منجر به ایجاد یک حوزه جدید و جذاب به نام دیفای و برنامه‌های غیرمتمرکز شده است.

ورود به دنیای جذاب بلاک چین و ارز‌های دیجیتال

استفاده از متاورس، بازی‌های بلاک چینی و یا خدمات مختلف مالی غیرمتمرکز بلاک چینی مانند دریافت وام با ارز دیجیتال در حالی که ممکن است در ابتدا فرآیندی پیچیده به نظر برسد، اما در واقعیت شما تنها چند کلیک با ورود به دنیای جذاب بلاک چین فاصله دارید.

امروزه کافی است تا در عرض چند دقیقه در یک صرافی ارز دیجیتال ثبت نام کنید و سپس ارز دیجیتال مورد نظر خود را خریداری کنید و در کیف پول و یا برنامه‌های مورد نظر خود استفاده کنید. فراموش نکنید در هنگام انتخاب صرافی، به سابقه فعالیت و اعتبار، تعداد ارز‌های پشتیبانی شده و همچنین امکانات آن توجه داشته باشید.

جاسوس‌افزار 20Speed و دزدی اطلاعات

در دی ماه 1401، شرکت امنیتی شناخته شده Bitdefender گزارشی منتشر کرد که در آن نسبت به یک جاسوس‌افزار ایرانی هشدار داده شده بود. این جاسوس‌افزار که 20Speed نام دارد، با نقاب وی پی ان فعالیت می‌کند و فعالیت خود را از سال 2015 آغاز کرده است.

طی چند ماه گذشته و با محدود شدن دسترسی کاربران به اینترنت، 20Speed از جمله برنامه‌هایی بود که به صورت گسترده تبلیغ شد و کاربران برای رفع تحریم‌ها و فیلترینگ این نرم‌افزار را به دیگران پیشنهاد کرده‌اند.

در حالی که در سال‌های ابتدایی 20Speed یک وی پی ان معمولی بود، اما براساس گزارش شرکت Bitdefender به نظر می‌رسد از نسخه 8.9 ویندوز این برنامه، کد‌های جاسوس‌افزار به آن اضافه شده و کار سرقت اطلاعات آغاز شده است.

براساس هشدار Bitdefender، این جاسوس‌افزار در پوشش یک نرم‌افزار وی پی ان و رفع تحریم، اطلاعات خصوصی و مهم کاربران از جمله عکس‌ها، اسناد و رمز‌های عبور را به سرقت برده است. با توجه به نسخه شناسایی شده، به نظر می‌رسد فرآیند سرقت اطلاعات کاربران توسط 20Speed به مدت بیش از یک سال است که انجام می‌شود.

متأسفانه وبسایت این وی پی ان طی چند ماه گذشته صد‌ها هزار بازدید داشته است و پیش‌بینی می‌شود حداقل 100 هزار کاربر در سراسر کشور نسخه ویندوز این بدافزار را نصب کرده‌اند.

کاربران صرافی‌های ارز دیجیتال، قربانی جاسوس‌افزار 20Speed

به نظر می‌رسد که فعالیت‌های این بدافزار شامل 70 هزار کاربر ایرانی فعال در صرافی‌های ارز دیجیتال نیز شده است.

لازم به ذکر است با توجه به اهمیت این موضوع، برخی صرافی‌های ارز دیجیتال همزمان با بیت دیفندر متوجه فعالیت‌های مخرب این بدافزار شده و برای مصون ماندن کاربران از این سرقت امنیت سایت و کیف پول را افزایش داده‌اند.

تکونولوژی بلاکچین و تاثیر آن بر آینده بشریت

از یک صرافی ارز دیجیتال مطمئن خرید کنید

صرافی ارز دیجیتال انتخابی شما باید علاوه بر بازار معاملاتی سریع، کیف پول اختصاصی خود را نیز داشته باشد تا در هر زمان بتوانید به راحتی و به روشی امن از دارایی‌های خود محافظت کنید.

هم اکنون برخی صرافی‌ها خدماتی همچنین تسویه حساب آنی نیز ارائه می‌دهند که در معاملات شما و خرید و فروش ارز دیجیتال اهمیت بسیاری پیدا می‌کند و این امکان را برای سرمایه‌گذاران فراهم کرده‌اند تا به سرعت، موجودی ریالی خود را در حساب بانکی دریافت کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت و خرید و فروش ارز دیجیتال به لینک زیر مراجعه فرمایید:

https://sarmayex.com/currencies/list/sell

تبادل ارز دیجیتال با ارز دیجیتال، پشتیبانی 24 ساعته، اپلیکیشن اختصاصی و باشگاه مشتریان از جمله دیگر خدماتی است که باید در هنگام انتخاب صرافی ارز دیجیتال به آن توجه داشته باشید.

برای خرید و فروش ارز دیجیتال و اطلاع از قیمت‌ لحظه‌ای ارزها به صرافی ارز دیجیتال سرمایکس (https://sarmayex.com) مراجعه کنید یا از طریق راه های زیر با ما در ارتباط باشید:

تلفن تماس: 02191070060

ایمیل پشتیبانی: support@sarmayex.com

آدرس دفتر مرکزی: تهران، شهرک غرب، خیابان ایوانک، خیابان استاد شجریان، خیابان 15 پلاک 3

 

انتهای رپرتاژ آگهی/

 

سلب مسئولیت: این محتوا تبلیغاتی است و تحریریه تابناک مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد. معامله در بازارهای مالی ریسک بالایی دارد و ممکن است برای همه‌ی افراد مناسب نباشد.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات