قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

۱۰ هزار تخت بیمارستانی درکشور اضافه شد

۱۰ هزار تخت بیمارستانی درکشور اضافه شد
شناسهٔ خبر: 112005 -
اخبار سراسری
معاون آموزشی وزیربهداشت، درمان وآموزش پزشکی، از اضافه شدن حدود ۱۰هزار تخت بیمارستانی به ظرفیت مراکز درمانی و بیمارستانی کشور در۱۸ ماه از فعالیت دولت سیزدهم خبر داد.

به گزارش «تابناک»، ابوالفضل باقری فرد درحاشیه افتتاح بخش دیالیز بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی شمال آمل به خبرنگار ایسنا گفت: این تخت‌ها شامل تخت‌های جدید است که معاونت درمان وزارت بهداشت دربرنامه توزیعی درکل کشور ایجاد کرده یا دربرنامه دارد.

وی افزود: بیشتر تخت‌های بهره برداری شده و یا درحال افتتاح ازمحل اعتبارهای ملی و نیز مشارکت بخش خصوصی بوده است.

معاون آموزشی وزیربهداشت با اشاره به اینکه بخش خصوصی درحوزه درمان به خوبی ورود کرده وکمک‌های خوبی نیز به این بخش داشته است، گفت: البته خدمات خیران درحوزه سلامت به خصوص برای بیماران خاص واقعا قابل تقدیر است.

باقری فرد اضافه کرد: راه اندازی بخش دیالیز بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی شمال با مشارکت کامل وسرمایه گذاری بخش خصوصی ایجاد شده که انصافا ارزشمند است.

وی ادامه داد: اینکه دریک بیمارستان خصوصی، ارائه خدمات به بیماران خاص با تعرفه دولتی انجام شود، در کشور کم سابقه بوده وخوشحالیم که این امر درشهرآمل انجام شد.

باقری فرد افزود: البته درشهرستان آمل که فقط بیمارستان امام رضا(ع) این شهر برای ارائه خدمات به بیماران دیالیزی است، جوابگو نیست و حضور خیرینی که درحوزه سلامت ورود پیدا می‌کنند، جای قدردانی دارد.

 بیمارستان‌های آمل باید به سمت آموزشی شدن برود

معاون آموزشی وزیربهداشت ودرمان وآموزش پزشکی دربخش دیگری با اشاره به اینکه افتتاح ساختمان دانشکده پزشکی در شهرستان آمل که در فضای بسیار خوبی مهیا شده است، ابرازرضایت کرد وگفت: مسئولان وخیران آملی دراین مسیر قدم‌های خوبی برداشتند این اقدام برای فازهای بعدی باید استمرار داشته باشند.

باقری فرد افزود: از دو سال گذشته شهرستان آمل درپردیس پزشکی اقدام به جذب دانشجویان پزشکی کرده است که با تلاش دانشگاه علوم پزشکی مازندران باید هرچه سریعتر بیمارستان‌های آمل به سمت آموزشی شدن پیش برود تا دانشجویان پزشکی در امر آموزشی و بالینی در این شهرستان سپری کنند و خوشایند نیست که برای امور بالینی به شهرهای همجوار بروند.

وی اضافه کرد: باید با کسب مجوزات لازم بیمارستان‌های آموزشی شهر ایجاد شده تا هم رشته‌های دیگر و رشته پزشکی توسعه پیدا کند.

معاون آموزشی وزیربهداشت ودرمان ادامه داد: مسئولان شهرستانی واستانی باید شرایط استانداردها را دربیمارستان‌های آمل آماده کنند و پس از بازدید و تایید بازرسان وزارت بهداشت موافقت‌ها انجام شود.

باقری فرد یادآور شد: در حال حاضر از ۴ بیمارستان دولتی آمل، دو بیمارستان درخواست وشرایط تبدیل به آموزشی شدن را دارند و کارهای کارشناسی در حال انجام است تا مجوزهای لازم آموزشی داده شود با این اقدام رشته پزشکی و دیگر رشته‌ها توسعه می‌یابند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات