تدابیر عملی کره شمالی برای بازدارندگی جنگی

شناسهٔ خبر: 111989 -
اخبار سراسری
کره شمالی اعلام کرد که حزب حاکم کارگران این کشور در پاسخ به اقدامات آمریکا و کره جنوبی، تدابیر عملی و مهمی برای بازدارندگی جنگی اتخاذ کرده است.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا  از رویترز، خبرگزاری کره شمالی بامداد یکشنبه نوشت که این تصمیم در جلسه حزب کارگران به ریاست کیم جونگ اون رهبر کره شمالی اتخاذ شد.

این خبرگزاری به جزییات بیشتری در این باره اشاره نکرد.

رهبر کره شمالی جمعه گذشته نیز به ارتش این کشور دستور داد تا رزمایش‌های بیشتری برای آمادگی در یک «جنگ واقعی» انجام دهد.

او تاکید کرد که واحدهای تهاجمی ارتش باید برای اجرای کامل دو ماموریت راهبری آماده باشند: اول جلوگیری از جنگ و دوم بدست گرفتن ابتکار جنگ از طریق افزایش رزمایش‌هایی برای جنگ واقعی.

این هشدارها در حالی است که رزمایش مشترک کره جنوبی و آمریکا قرار است روز دوشنبه آینده شروع شود و به مدت ۱۰ روز ادامه داشته باشد. پیونگ یانگ پیش از این، به سئول و واشنگتن درباره برگزاری رزمایش مشترک هشدار داده بود.

کره شمالی پنج‌شنبه در واکنش به رزمایش آینده کره جنوبی و آمریکا، یک موشک بالستیک به سمت دریای زرد شلیک کرد.

قانونگذاران کره جنوبی سه شنبه گذشته اعلام کرده بود که احتمالا کره شمالی تمرینات نظامی گسترده‌ای با حضور موشک بالستیک بین قاره‌ای جدید خود در ماه مارس یا آوریل انجام خواهد داد.

کیم یو جونگ خواهر رهبر کره شمالی ۱۶ اسفند ماه در بیانیه‌ای هشدار داد که اگر آمریکا علیه آزمایش‌های موشکی کره شمالی اقدام نظامی انجام دهد، پیونگ یانگ آن را اعلان جنگ تلقی خواهد کرد.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات