وزیر جنگ پیشین اسرائیل به نتانیاهو: بروید به جهنم

شناسهٔ خبر: 111987 -
اخبار سراسری
آویگدور لیبرمن وزیر جنگ و اقنصاد پیشین کابینه بنیامین نتانیاهو شنبه شب خطاب به اعضای دولت رژیم صهیونیستی گفت: بروید به جهنم.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از خبرگزاری سما فلسطین، لیبرمن که در شهر نتانیا در تظاهرات سرزمین های اشغالی شرکت کرده بود، افزود: اطرافم را جستجو کردم تا آشوب طلب را ببینم، اما تنها ساکنان اسرائیل را دیدم، به همین خاطر دوست دارم به همه افراد کابینه نتانیاهو بگویم: برین به جهنم.

در دهمین هفته متوالی در سرزمین های اشغالی، ساکنان فلسطین اشغالی بار دیگر شنبه شب هزاران نفر در اعتراض به قانون "اصلاح نظام قضایی" به خیابان ها ریختند و علیه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و کابینه وی به ویژه وزیر دادگستری شعار دادند.

رسانه ها اعلام کرند که شمار تظاهر کنندگان به ۳۰۰ هزار تن رسیده که علیه قانون اصلاح نظام قضایی درحال تظاهرات هستند.

از سوی دیگر، خبر می رسد که ۵۰ هزار تن دیگر نیز در شهر بندری "حیفا" علیه سیاست های نتانیاهو و کابینه وی دست به تظاهرات گسترده زدند.

"ایتامار بن گویر" وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی نیز تظاهرکنندگان در سرزمین های اشغالی را آشوب طلب خواند و مدعی شد که وی به دنبال ریختن خون نیست، اما گروهی از آشوب طلب ها بزرگ ترین جاده حیاتی اسرائیل را به مدت سه ساعت مسدود کرده بودند.

در لایحه کابینه نتانیاهو موسوم به "اصلاح قانون قضایی" که ساکنان سرزمین‌های اشغالی از آن به کودتای قانون اساسی تعبیر می‌کنند، از اختیارات دستگاه قضایی این رژیم کاسته و در مقابل قدرت و جایگاه دستگاه اجرایی و قانونگذاری در این رژیم تقویت خواهد شد.

در این لایحه همچنین اختیارات مشاور قضایی کابینه رژیم صهیونیستی و اختیارات مشاوران قضایی دیگر وزارتخانه‌های این رژیم گرفته خواهد شد و وزیر این امکان را خواهد داشت هر مشاور قضایی را که بخواهد در دفتر خود برکنار یا منصوب کند.

این لایحه در جلسه کنست (پارلمان) که هفته‌های گذشته برگزار شد، در شور اول با ۶۳ رأی موافق و ۴۷ رأی مخالف به تصویب رسید.

این لایحه برای آن که تصویب و به قانون تبدیل شود، باید در شور دوم و سوم نیز به رأی گذاشته شود و در کمیسیون‌های تخصصی رأی آورد و در در صورت تصویب نهایی به قانون تبدیل خواهد شد.

نتانیاهو که از سال‌ها پیش به اتهام فساد، رشوه و خیانت در امانت تحت محاکمه قضایی قرار دارد، بنا دارد با همین لایحه «اصلاح نظام قضایی» از محاکمه فرار کند.

ایهود اولمرت نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی نیز افشا کرد که تلاش نتانیاهو و حزب وی برای اصلاحات در دستگاه قضایی که صهیونیست‌ها از آن به عنوان کودتا یاد می‌کنند، برای تبرئه بنیامین نتانیاهو از محاکمه است.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات